gayrimenkul yatirim için baslangiç ??kilavuzu

Gayrimenkul yatirim uzun vadeli yatirimlarin en karli caddelerinden biri olan, birçok kisi gayrimenkul yatirim hayal. Ancak, bu yatirimlar hisse senetleri, tahvil ve yatirim fonlari gibi yatirim baska yollari kadar ucuz degildir. Türünün en büyük yatirimi olan, bu ekstra dikkatli ve verimli bir yatirim saglamak için derinlemesine piyasa arastirmasi için gayrimenkul piyasasinda yatirim bir kisi için önemlidir.

Ne yazik ki, bu pazarda yatirim çogu insan yerine akillarini uygulama kalpleri dayali olarak yatirim kararlari almak egilimindedir. Bu bakis bir is açisindan bu yatirim bakma. Kalpleri ile yatirim kisiler genellikle yatirimlarinin sadece% 2 araliginda getiri ile mutluyuz. Uzun vadeli sermaye kazançlari ve vergi avantajlari daha fazla önem vermek bu insanlarin bir kismi bile negatif getiriler razi.

Getiri oranlarinin daha yüksek açisindan bu yatirimlar bakarak biri için, onun yatirim davranisina yapilmasi gereken bazi ayarlamalar vardir. Iste bu ayarlamalar bazilaridir.

1. Özellikleri yatirim zaman duygusal olmayin
Birçok yatirimci gayrimenkul özellikleri ugrasirken duygusal olma egilimindedirler. Onlar kendi ev bakmak istiyorsunuz ayni sekilde gayrimenkul yatirim düsünün. Ancak, yatirimci ona döner teslim edecek bir araç olarak gayrimenkul bakmak gerekir.

2. Bir Rasyonel yatirimci olun
Eger parça bulunmaktadir yatirim yönelik pratik bir yaklasim var. Eger yatirimin bugünkü degeri sürekli bir takip gerekir. Bunun için, onun numaralari ve mali tablolar degerlendirmek gerekir. Bu yatirim için karli kanitlayan ya da zarar yapiyor karar verirken size yardimci olur. Bu da sizinle mülkiyet tutmak için karar vermeden yardimci olur.

3. Açgözlü bir yatirimci olmayin
Bu yatirimcilarin en kötü eksiklikleri biridir. Çogu yatirimci hazir para almak için acele özellikleri satar. Onlar ancak daha uzun ve dogru zamani bekleyen özellikleri onlari daha fazla para almak olacaktir fark yoktur. Bir emlak piyasasi çok dalgali ve daha iyi döner alma sansi her zaman vardir.

4. Korkma
Korku bir açgözlü yatirimci oldugu için ana sebebidir. Bu son iyi anlasma olabilecegi korkusu ile, insanlar düsük fiyatla özelliklerini satar. Bir yatirimci olarak bu dua düsmemelidir. Orada daha bir sürü firsatlar orada ve mevcut anlasma kesinlikle hiç alacak sonuncusu olmadigini düsünecek kadar iyimser olun. Bir kitlik zihniyet yok, hizli bir sekilde daha fazla para kazanmak için daha iyi firsatlar fiyatlandirma tarafindan olumlu ileriye tasimak.

5. Bir ögrenme tutum var
Emlak piyasasi dinamikleri ve yeni seyler dolu her simdi ve sonra pazara egilimindedir. Bunun için, kendinizi bu pazarda son ile güncel tutmak emin olmak için ayak olmasi gerekir. Bu daha bilinçli ve pratik kararlar size yardimci olacaktir.