Bir alici danismani kullanarak en iyi seçenektir neden

Anlasma bir Emlakçi, liste ajan tarafindan orkestra için için Bir zamanlar, bir ev satin almak istedi, bu geleneksel oldu, günümüzde isler biraz farkli ve bu konuda gitmek için bir gayrimenkul anlasma için nadir olarak kabul edilir dahil bir listesini ve bir alici araci hem de bulunmamaktadir.

Iki ajanin anlasma bu tür için gerekli olabilir merak edebilirsiniz, liste ajan sadece iyi her seyi orkestra degil mi? Peki, için kolay bir cevap hayir, tek bir ajan islem için kolay olabilir, ama anlasmanin her iki tarafin açisindan kesinlikle adil bir islem degil.

Bir liste ajan yasal olarak ise taraflarin çikarlarini korumak zorundadir. Bu, sadece liste ajan kullanarak bir ev satin aliyor, düzgün temsil edilmemesi anlamina gelir. Liste ajan yasal olarak ev de hakkinda bilmek olabilecek herhangi bir kusur gibi, bazi seyler ortaya çikarmak için yükümlüdür, ancak, bir liste ajan size pazarlik sürecinde sizin yarariniza kullanabilirsiniz herhangi bir bilgi sunmaya yükümlü degildir.

Kendi alici danismani olan size çesitli sekillerde yardimci olabilir. Alici danismani sizin için çalisir bu yana, ev hakkinda bildikleri herhangi bir bilgi almak istiyorum ya da kendi saticilar isine yariyor. Eger karsi sorumlu oldugunu bir ajan ile ugrasiyoruz beri Ayrica, onlar sizin pazarlik konumunu kaybetmesine neden olur liste ajan herhangi bir bilgi ifsa edemez. Bir ev satin almak istedi ama kendi ev satmis olan nedeniyle alti hafta içinde kapatmak için gerekli Örnegin, daha sonra bir liste ajan bir ev üzerinde bir teklif yaptiginizda size karsi bu bilgileri kullanabilirsiniz ve olabilir ev sahipleri söyleyebilirdi o zaman bir süre sinirlamasi var çünkü onlari daha sunariz umuduyla teklifinizi reddediyorum.

Bir alici danismani kullanarak ise çok para mal olacak endise etmeyin; alicinin ajanlari liste ajan ev saticilardan alacagi komisyon bölünmüs. Genellikle bir ev satisindan ödenir komisyon bedelinin% 6, bir liste ajan ve alici danismani normalde her komisyon yarisini alacak. Yani, bir gayrimenkul müzakere sirasinda kösesinde bir ajan için en iyi ilgi iyi oldugunu ve hiç size hiçbir ilave masraf oldugunu görebilirsiniz. Eger ev bakarak baslamadan önce bir alici danismani saglamak için tereddüt etmeyin!