Bir gizli ajan kodlari kirma

Biz satilik gayrimenkuller listeleri taradiginizda, ne kadar biz, diyelim, daha ‘yaratici’ açiklamalari için izin veriyoruz? Biz satilik evlerin potansiyel olarak yaniltici tasvirler beslenen ediliyor mu? Bir ev özelliklerinden kodlu tasvirleri desifre endiselenmeli miyim? Bizden gerçegi tutarak bazi gizli maddeler var mi?

Özellik, ‘köklü alani’ olmak emlak dili olarak, gerçekten bir kent köhne, harap kismen oldugunu, bu demek oluyor ki? Ise Hemen avlunun kenarindaki demiryolu çalisir söyleyerek örtülü bir sekilde dagitildigi ‘toplu tasima için uygun’ mi? Ne zaman ‘kompakt’ aslinda küçük anlama geliyor, ve sadece küçük bir evcil hayvan konut için uygun?

Hangi noktada ince abarti, ya da çiçekli düzyazi, kasitli aldatma hale gelir? Ve kim kazanmak için duruyor? Açikçasi, hiçbir ajan müsterilerine sadece yaniltilmis hissedeceksiniz gibi, kötü tarif edilmis bir özelligi etrafinda bir potansiyel alici göstermek isteyecek, ve, hadi hiç kimse zaman müsterilerine üzücü ve bir onarilamaz zarar atik istiyor, o yüz zor kazanilan itibar.

Bir mülk satin almak için piyasada çok insan, tabii ki bekliyoruz ve duman ve aynalar biraz, saglayacaktir. Ama açikça abartili ve yanlis açiklamalari neredeyse kesin bir anlasma toplam kaybina neden olur. Sorun açgözlülük ve sahtekârlik için talihsiz ve büyük ölçüde haksiz, üne sahip bir sektörde, birçok ev arayanlar bir ajan gözlerini üzerine yün çekmek için denemek için bekliyor olacak olmasidir.

Öte yandan, bazi özellik açiklamalari biraz fazla hevesli olabilir. Bir Wisconsin özellik son zamanlarda çizgi “esrar büyümeye muhtesem oda” içeren, ilan edildi. Bu kesinlikle dikkat iyi bir anlasma çekti iken, kesinlikle bir birden çok liste servisi gibi ifadeler dahil tarafindan kazada diger Emlakçilar, üzgün.

Çevrimiçi birden çok liste hizmetlerin göreceli güvenlik agi ile en az, açiklamalari genel olarak yerel MLS kurulu tarafindan denetlenmektedir ve izlenen bir standart, uygun gerekmektedir. Geçmiste, her emlak sirketi satilik gayrimenkuller kendi stok vardi ve yaptim alicilar sadece birçok listelerinden trol zorunda, ama ayni zamanda onlar pazarlama materyali ifadeli nasil geldi bireysel sirketler yetki verdi özelliklerinin. Tüm yazili hesaplarinda tamamen seffaf vardi.

Bu gibi bir döküm açiklamasi olarak ilgili karsi bir rehber, herhangi bir liste üzerinde bilgileri kullanmak tavsiye edilebilir, ve bazi cömert yorumlar için izin emin olur. Sonuçta, birkaç ev arayanlar “korkunç 1970’lerde tugla sömine” bildiren bir baska mükemmel ev görmek isteyeceksiniz, ama “ilginç, orijinal özellikleri” ‘tarafindan cazip olabilir. Ve sokakta evlerin kalan mahkum edilmis ‘sessiz bir mahalle’ anlamina, güzel, sakin topluluk ve sürece, sadece iyi olacak.