tulum uluslararasi havaalani licitation kilavuzlarin beklenen duyuru meksika-bekliyor

Mart 2009’da, Iletisim ve Ulasim (ÖTV) Sekreteri Federal Hükümet ofisleri ile birlikte Quintana Roo eyalet hükümeti dünyada popüler turistik insa ve ameliyat olmak için Tulum yeni bir uluslararasi havaalaninin ihale süreci için duyuru programlanmis vardi Riviera Maya hedef.

Riviera Maya güney Cancun bulunan ve Puerto Morelos, Playa del Carmen, Tulum ve Felipe Carrillo kentleri içerir. Bu tüm bölgenin isgal oranlari 2009 yilinin ilk çeyregi için güçlü rakamlar korumustur. Cancun devlet Turizm ofisi tarafindan açiklanan yüzde 89 sahip kapali iken Subat Riviera Maya yüzde 90 oranlari ile kapatti. Her iki rakamlar iki hedefe fazla alti bin adet ile yeni insa edilen otel odasi stoklarin bir artis vardi aslinda ragmen, yaklasik iki nokta 2008 sonuçlari üzerinde kapatti. Önümüzdeki 10 yil içinde öngörülen yüksek turist hacimleri beklentisiyle, yeni havaalani Cancun Uluslararasi Havalimani’nda beklenen stresli kapasitesini desteklemek için sunulacak. Artan turist ziyaretçi ile birlikte yeni Tulum havaalaninin insaat ve isletme ile, bu faktörlerin turistik dolar gelirlerinin güçlü bir büyüme tesvik edecek ve ayni zamanda Playa del Carmen gayrimenkul tanik olmak gibi ikinci bir ev hedef sanayi için talep pazar ve artan Tulum emlak piyasasi.

2009 yili Ocak ayinda, IPAE Tulum Havaalani amaciyla federal hükümet için 800’den fazla hektar transfer tüm belgeler idam edildigini dogrulayan, Meksika haber istasyonu Enfoque Radyo ifadeleri yayinladi. Federal hükümet yeni havaalani yapimi için kazanan duyurdu kadar eyalet hükümeti özelliklerinin kontrolü ve yönetimi korumak için planliyor. 2009 yili Subat ayinda, Gina Patricia Ortiz Blanco, Instituto de Patrimonio Inmobiliario del Estado (IPAE) Genel Müdürü, bu Mart ayinin ilk birkaç hafta içinde meydana ÖTV gelen duyuru beklenen bu halka için serbest birakmislardi. Ayrica Tulum yeni belediye, havaalanina yerini kiyidan yaklasik 16 kilometre olacagini ifade etti.

Mart, Luis Téllez Kuenzler, ilk haftasinda Iletisim ve Ulastirma federal Sekreteri olarak görevinden beklenmedik bir istifa teslim, ve bunu yaparken, çesitli projeler bu yeni yapimi da dahil olmak üzere çesitli altyapi licitations olarak onaylari bekleyen sol Lazaro Cardenas, Tuxpan, Veracruz, ve Tulum havaalani için licitation deniz liman. Juan Molinar Horcaditas Bu federal ofis ve bekleyen projelerin kararlari bekleyen koordinasyonu bu bekleyen sorumluluklar alarak yeni sekreteri.