Geleneksel emlakçilar kisa satis itecektir

Her ikisi de ayni piyasada söz konusu olsa da, emlakçi ve açiga satis emlak iki çok farkli hayvanlardir.

Emlakçi, yani bir komisyon bazinda çalistigini da mümkün oldugunca yüksek bir fiyata ev satmak için onun yararina. Ev sonunda satisa oldugunu gerçek fiyat alici ve satici arasinda ve mümkün oldugunca için satmak saticinin yararina oldugunu göz önünde bulundurarak kabul etti bir sey, bu emlakçi ihtiyaçlarina denk. Bunun sonucu olarak, araci ve satici hem de kârlarini maksimize etmek için mümkün olan en yüksek fiyata uzatmak için muhtemelen.

Kisa satis satici ödemeleri yerine getiremiyor ya çünkü mülkiyet acil bir konu olarak satilacak olan sanki biraz farkli, ya da artik mülklerini daha fazla deger bir kredi ödemenizi istiyoruz. Bir ev kredi degeri daha az satiliyor istediginiz zaman isabet alarak olanlar için, borç veren bu kabul etmeniz gerekir. Ev için satisa oldugunu maliyet nihai karar simdi borç veren degil, satici tarafindan belirlenir. Aslinda, satici bu konuda bir karar vardir ve genellikle seçim yok ama rehine önlemek satmak vardir.

Uzakta kisa satisindan elde edilen geleneksel emlakçilar çok açacak bir sey, borç veren ile bir anlasma gelmek için müzakere büyük bir anlasma alabilir olmasidir. Onlar rehine girmeden ve tamamen anlasma kaybetme mülkiyet önlemek için, hizli satis tesvik ederken, ellerinden geldigince yüksek satis arasinda bir uzlasma grev edebilmek için var.

Geleneksel bir emlakçi kisa bir satis ile olacak bas sorunlardan biri komisyon aldi oldugunu. Standart satis, komisyon maliyeti ne olursa olsun sabit bir oranda önceden kabul edilmektedir. Ancak borç veren zaten bir darbe vuracaktir kabul oldugu için, onlar daha da kayiplari sinirlamak için bakmak gibi komisyon daha az ödemek olacak. Kisa bir satis örnegi komisyon borç veren tarafindan ödenen ve açiga satis emlak önerisini gönderdiginde mutabik gerekir vardir.

Daha düsük komisyon ödeme ve borç veren bir müzakere ulasmak için birkaç önemli beceri alir çünkü çogu emlakçilar kisa satis uzak utangaç olabilir. Kisa satilmaktadir evler mülkiyet korumak için mali zorunda degil önceki kiraci bir sonucu olarak tamir ve bakim isteyen olmasi muhtemeldir gibi de zaman zaman araci için zor bir satis olabilir.

Ayrica, kisa bir satis emlak ek egitim ve ögretim gerektirir bunu yapmak için lisansi olmasi gerekir, bu yüzden çok basit yasal olarak bunu yapmak için nitelikli olabilir. Hala nitelikli ve deneyimli açiga satis ve kisa satabilirsiniz olanlar bir pazar nis faydalanmak mümkün olan ancak emlakçilar bir dizi bulabilirsiniz.