kim kira satin alma anlasmasi için gidebilirsiniz

Bir ev satin almak birçok kisi için bir rüya, ama herkes yeni bir ev satin almak için aninda finans düzenleyebilirsiniz. Gibi üzerine mevcut düsük gelir, kötü kredi, kredi basvurusunun reddedilmesi ve gibi çesitli nedenleri olabilir. Eger simdi gibi evin bazi tutmak mümkün degilse nedeni ne olursa olsun, daha sonra ev satin almak mümkün olmayacaktir.

Bir kira satin alma anlasmasi alici birkaç ay ya da yil sonra ev satin almak için kabul eder hangi alici ve satici arasinda özel bir sözlesmedir. Bu sekilde, hemen büyük bir asagi ödeme yapmak için ve eviniz için kaydetmek için zamaniniz olacak yok.

Rezerv simdi, daha sonra ödeme

Bir kira satin alma anlasmasi evin satin alma fiyati dogru bir pesinat ödemek için alici gerektirir. Bu genellikle evin fiyatinin% 3 ve saticinin seçimine bagli olarak düsük veya yüksek olabilir. Bu tutara ek olarak, nakit para olarak evin bir ay kira ödemek zorunda. Bir kez bu miktari ödemeye hazir olduklarini, bir kira satin alma anlasmasi veya kiralama seçenegi içine girmeniz gerekir. Kira seçenegi ile, mülk satin zorunda degildir, ancak seçenek egzersiz zaman mülkiyet satin alabilirsiniz. Öte yandan kira satin alma anlasmasi Eger kira dönemi sonunda mülk satin gerektirir. Her iki durumda da, nakit para yatirma genellikle iade.

Bir kira seçenegi yani sira kiralama satin alma anlasmasi olarak, ev için aylik kira ödemek zorunda. Bu tutar ayni zamanda sözlesmede belirtilecektir. Eger, kira dönemi sonunda daha az ödeme böylece aylik kira bir kismi ev satin alma fiyati gidecek. Eger, kira dönemi uzatmak isterseniz, saticidan izin almak gerekir. Her iki taraf kabul etmesi durumunda, kira dönemi uzatilabilir. Yani, gerçek kira dönemi karar vermeden önce, size mali tahmin ve ev satin almak için ne zaman hazir olacagini anlamak gerekir. Bir kira satin alma anlasmasi size daha önce kararlastirilan için daha sonra ev satin almak gibi alici için kesinlikle faydalidir.

Eger plani yoksa kaybedersiniz

Eger kira seçenegi alirsaniz, düzgün mali plani var. Eger bir ya da iki yil ev satin almak zaman alacak gibi, ev almak için para kazanmak için kaynaklari için bakmak gerekir. Kira dönemi ortasinda varsayilan kira ödemeleri, kira satin alma anlasmasi satici anlasmayi iptal etmek için izin verir. Anlasma satici tarafindan iptal edildiginde size fayda ve para kaybedersiniz gibi, bu durumu önlemek gerekir.

En çok satilanlar hizla ev satan ilgilenen olsa da, bir kira seçenegi sunulan ev bulmak çok kolay degil. Eger dogru yerlerde yaklasim Ancak, bir kira satin alma anlasmasi ile sunulan evler bulabilirsiniz. Dikkatle anlasma geçmesi ve hiçbir sart ve kosullari yasalara aykiri oldugundan emin olmak için var.