neden bir gayrimenkul gerekir appraisal_

Eger satis, satin alma veya mülkiyet bir parça kiralama olsun, ne olursa olsun, ne yaptiginizi durdurmak ve bir gayrimenkul degerleme olsun – her gayrimenkul islem çok önemli bir adimdir!

Simdi size düsündügünüzü biliyorum – bir degerlendirme gerekmez: tüm islem (bu düsündügünüz kadar pahali degil) ekstra maliyeti sadece belki dogru bastan beri oldugunu görmek için. Ama ne dogru degildi ve sadece nakit büyük bir yigin kayip olur?

Bu satici ve alicilar hem de olabilir: saticilarin özellik degerini hafife ve alt ve alicilar abartma satmak, bazen fiyatlari ile denize gidiyor!

Tamam, simdi bakalim ne bir degerleme yapar ve nasil o / o yapar:

Bir degerleme isi gibi adil piyasa degeri, sigorta degeri, vergi degeri ve kullanim degeri olarak Piyasa deger birçok çesit yorumlamak ve sonra takdir mülkiyet tahmini fiyat yerlestirmektir.

Degerlendirilmesinde yaygin olarak kullanilan yöntemlerden bazilari:

1. Maliyet yaklasimi (ayrica toplami yaklasim olarak da bilinir) arazi degeri, arti herhangi bir yenilik yeniden için maliyet, daha az bu iyilestirmeler amortisman oldugunu.

2. Satis karsilastirma yaklasimi ayni bölgede diger benzer özellikleri bakar ve bu karsilastirmadan yaklasik bir fiyat kaynaklanmaktadir. Diger benzer satis olsaydi çok güvenilir, ama sadece, çünkü bu degerlendirme en çok kullanilan yöntemlerden biridir.

3. Gelir indirgeme yaklasimi (ya da sadece gelir yaklasimi) ticari ve yatirim amaçli gayrimenkuller için kullanilir. Bu yaklasim, bir gelir akisi alir ve bir deger tahmin etmek için kullanir – ya gelir çarpanlari veya net faaliyet gelirlerinin tek yillik harf oranlari kullanilarak.

Ikinci yukaridaki 3 yöntemleri disinda, satis karsilastirma yaklasimi, en yaygin, çünkü bu güvenilirlik gayrimenkul ekspertiz için kullanilir.

Ve simdi asil soru olsun: satici o beklenenden daha az bir ekspertiz degeri aldiginda, ne yapmaktir?

* Sen fiyat düsürebilirsiniz. Ben size duymak istediklerini degil biliyorum, ama bazen sadece bu geliyor. Daha bekliyor ve muhtemelen anlasma ayni tür almak bir kayip ya da risk altinda satmak istiyorsaniz karar böylece, fiyat düsürmek yoksa Alicilar bazen geri adim olacaktir.

* Eger alici üzerinde çok iyi bir izlenim birakti varsa aslinda itin ve en iyi için umut olabilir. Bazi fiyat farki büyük, bu nedenle alicilar biraz “okumak” ve ne oldugunu görmek için denemek degilse de verecektir.

* Alici ile anlas ve belki de ortada bulusacagiz – herkes biraz içinde verir eger bir anlasmaya gelebilir.

* Baska bir degerlendirme isteyin! Bir ekspertiz degeri çok iyi bir yaklasim veren bir degerlendirme oldugunu, unutmayin – ama yine de ve yaklasim var, evet, bu çok iyi bir seçenektir. Diger degerleme farkli degerler ile gelebilir.

Ancak, en olasi senaryo sonuç sizin lehinize olacak – sadece nakit bir yigin kaybetme sans almak istemiyorum! Simdi bir degerlendirme alin!