senin mahalle biliyorum

Eger yeni bir alan için bir hareket düsünüyorsaniz, yepyeni bir devlet olmasi ya da kasaba sadece yeni bir bölümü, orada gayrimenkul satin almadan önce de içine aliyoruz bilmek isteyeceksiniz. Ama orada yasayan önce bir yer tanimak için zor olabilir. Neyse ki, orada çok fazla zaman harcamadan bir yer için daha iyi bir fikir edinmesini yardimci olabilecek bazi belirgin ve biraz daha yaratici pek çok kaynak, vardir.

Birçok sehir çevrimiçi forumlar, hatta bazen belirli mahalleler ile ilgili tartismalar ayrilmistir var. Eger aradiginiz alan için bir, hatta yakin bir bölgede bulursaniz, sik sik bu konuda birbirleriyle orada konustugunu yasayanlar ne bu okuma geregidir toplulugun türüne bir fikir edinebilirsiniz. Ayrica yerel bir mahalle ya da Düsündügünüz alanlarin birkaç karsilastirma onlari soran hakkinda üyelerine özel sorunuz gönderebilirsiniz. Onlar kendi basiniza bulmak asla seyler söyleyebilirim.

Mahalle güvenligi hakkinda bilgi almak için baska bir yolu bölgede polis bölümüne basvurun ve suç istatistikleri ne onlara sormaktir. Bu en yaygin suçlar, ve kaç bilmek iyi olabilir, böylece orada rahat yasam hissediyorum olsun ya da olmasin bir fikrim yok.

Düsündügünüz topluma kolayca ziyaret etmek için yeterince yakin ise, gün boyunca oraya gitmek, ve gece, bir fark olup olmadigini görmek için. Varsa, gece hayati nedir? Bazen, insanlar gün boyunca disari gelmiyor geceleri çikip, ve orada yasayan daha önce bunu bilmek en iyisidir. Eger ziyaret ederken, yerel magazalar içine durdurmak ve bölgede nasil algilandigini insanlara sormak. Çogu isletme sahipleri sadece bölgenin demografik bir fikir verecektir alaninda magaza türleri görmek, yasadiklari ve de içeri çalismak bölge hakkinda bir potansiyel yeni müsteri ile konusurken biraz zaman geçirmek için mutlu olacak. Çok, parklari ile bir yürüyüse çikin. Onlar da tutulur? Onlari kim kullaniyor? mahallede asili sadece bir tam gün bile yatirim bu konuda çok sey söyleyecektir.

Harika görünüyor, ancak gelecekteki gelisimi için planlanan ne olabilecegini merak ediyorsaniz, sehir planlama departmani herhangi bir planli insaat veya imar degisikligi uygulamalari hakkinda bilgi mümkün olacak.

Size satin alabilecek gücünüz varsa, satin almadan önce bir mahallede kiralama düsünün. Hatta bir alanda, farkli sokaklarda tamamen farkli ortamlar olabilir. Kiralama Eger gerçekten satin almak istediginiz tam olarak nerede tanimak için sans, ve sizin için en iyi yer bulmak için bol zaman verir. Kiralama bir yeri yoksa bu Ancak, iyi bir isaret olmayabilir. Ev sahibi dolu bir topluluk daha kararli, ve insanlar alan karsi sorumluluk duygusu daha fazla olacaktir.