austin ev alicilar için rehber

Eviniz sizin en büyük varlik olabilir. Eger Austin Texas bir ev satin almadan önce bilmeniz gereken seyler ile donatilmis oldugundan emin olun. Bazi ipuçlari ve her ilk kez ev alici bilmeli kilavuzu burada.

Eger bankaya gitmeden önce

Eger kredi geçmisi gözden geçirin. En az iki farkli kredi raporlama acentelerden kredi raporunun bir kopyasini alin. Daha sonra bir kisisel bütçe ve tasarruf plani kurmak. Kredi tutarli bir tasarruf desen görmek istiyorum. Ayrica göze ne kadar kendinize sormaniz gerekir. Bunu yapmak için, bir borç veren gidin ve ön nitelikli olsun. Bu sizin için rahat bir ödeme olacak o zaman belirler.

Simdi ev avcilik için hazir!

Hiçbir ücret ödemeden ya da kendi basiniza bir emlak ile yapabilirsiniz. Birçok Emlakçilar hangi programlari Alacaklilara kadar öneriler isteyin sunuyoruz biliyorum. Bir avukat bulmak ya da iyi bir gayrimenkul avukat tavsiye bilmek insanlara sormak. Siz hayalinizdeki evi bulduk, bir teklif yapmak ve bir para koymak. Son olarak, bir kez tüm taraflarin sözlesme üzerinde anlasma, avukatiniza gözden var.

ipotek islemi baslar

Basvurunuzu alacak edinmeksizin ile tanisin. Sizinle asagidaki ögeleri getirmek gerekir;

1. Sözlesme imzali bir kopyasi. En son otuz günlük süre için orijinal ödeme taslaklari.
2. W-2 son iki yildir var.
3. Sizin Federal Gelir Vergisi imzali kopyalari son iki yildir döndürür.
4. Alici, yükümlülük süresi ve miktari adini belirten bosanma karari / ayrilik anlasmasi / mahkeme karari sureti her ay ödedi.
5. Tasarruf, kontrol ve son üç aydir para piyasasi hesap ekstrelerini.
6. Hesap numaralari, aylik ödeme ve kredi hesaplari bakiyesi.
7. Son iki yildir Adresleri (ayni zamanda toprak sahiplerinin isim ve adresleri, varsa).
8. VA krediler için, Uygunluk orijinal Belgesi gerekir.
9. FHA krediler için, fotografli kimlik belgesi ve Sosyal Güvenlik karti getirmek.
10. Uygulama depozito için bir çek getir.

Basvurunuz sonra mevduat, istihdam, ve herhangi bir çesitli kredi dogrulama yani sira siparis satin planladiginiz mülkiyet bir degerlendirme, bir kredi raporu siparis dogrular bir islemci gidecek. Bir sonraki adim, kredi geçmisi, mevcut mali yükümlülükler, gelir ve istihdam, hem de degerlendirilebilecek mülkiyet kalitesinin tam bir analizini yürüten Teknik Bölümü. Kredi onaylandiktan sonra, bir taahhüt mektubu alacaksiniz. Bu mektup kapanis planlanmis olabilir önce yerine getirilmesi gereken hiçbir sart açiklayacagim.

Sizin avukat ve borç veren avukati sonra kapanis randevu olacak. Kapanisinda, tüm belgeleri yorumlanan ve imzali, ücretleri ödenir, ve basligi aktarilir edilir. Artik bir ev sahibi!