sahipleri tarafindan Satilik attack_

Emlak piyasasi az söylemek sorunlu. Emlak degerleri önemli ölçüde düsmüstür.

Pek çok alanda, özellik degerleri% 6 ve daha fazla düsmüstür. Bu düsüs bir alici pazar yaratti. Bir mülk sahibi olan ve satmak istiyorsaniz, sizin esitlik daha fazla tutmak için yollar hala vardir. Bir satici genel emlak piyasasi degistiremezsiniz. Bir satici islem maliyetleri ne kadar kontrol edebilirsiniz. Genellikle satici bir emlak ise ve belirli bir süre için ajan ile listelenen mülklerini için bir anlasma imzalar. Emlak tazminatlar araligi, ama her zamanki komisyon% 6’dir. Satici ayrica islem ile yardimci olmak için istenen hizmetleri seçebilirsiniz.

Bir satici bir emlak kullanmadan mallarini satmak için karar verirse, satici özelligin piyasa degeri% 3’ten az mülklerini listeleyebilirsiniz. % 6 ortalama emlak komisyonu ile, satici aslinda alici% 3 daha az harcanan süre onlar, bir emlak kullanilan vardi 3’ten% Daha fazla ile biter. Bu kazan-kazan durumu basariyla azalan pazar mücadele için bir yoldur.

Dogal olarak, bir satici% 3 daha az mülklerini sundugunda, daha fazla alici ilgi. Alici bir mali yük daha az satin aldi ise ve kabul edilen bir teklif sonra, satici, kendi sabit Kazanilan sermaye daha fazla korur.

Internetin varligi ile, evinize kendinizi pazar için çok daha kolaydir. Çok bloglar ve internet kullanimi listeleme hizmetleri olusturduk.

Bir satici da MLS kullanmalisiniz. MLS Emlakçilar ve alicilar tarafindan kullanilan yerel liste hizmetidir. Bir emlak kullanmadan MLS almak için birçok yol vardir. Birçok web sitesi, sabit bir ücret için MLS listelemek için satici sunuyoruz. Ücretsiz MLS kaydinizi yayinlayacagiz siteleri de vardir.

Ne zaman bir satici mesajlari MLS kendi, onlar MLS çok Emlakçilar tarafindan kullanilan anlamak gerekir. Bu bir komisyon teklif yoksa bir satin alma araci müsteri için ev düsünün olmasi pek mümkün degildir. Satici satin alma ajanlari çekmek için 2% -3% komisyon sunmalidir. Satici Dogru online ilan hizmetleri kullaniyorsa ev (sahibi tarafindan ya da liste sitesinde) MLS disinda satilmasi durumunda, komisyon ödenmez. Bu sekilde her iki dünyanin en iyi alabilirsiniz.

Satici, ayni zamanda islemin yakin için gerekli olan profesyoneller almak gerekir. Bir emlak kullanildiginda, birçok kez emlak bu sirketlerin toplama ilgilenir. Satici kontrol etmezse, sirketlerin satici kendi paranin karsiligini büyük patlama vermek olmayabilir aldi. Bir kez daha, internet kullanimi ile, karsilastirma sirketler kolaylasti.

Alt satirda – Bu pazarda satabilirsiniz, sadece binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz biraz çaba gerektirir.