ispanyolca sömürge canlanma mimarisinin

Ispanyol canlanma mimarisi Kaliforniya, ve giderek ülke çapinda derece popüler. Misyon canlanma tarzi ve sömürge canlanma stilleri 20. yüzyilin basinda popülerligini arttirdi, ama insanlar bugün hala ev ve kamu kuruluslari olustururken Ispanyol tarzi taklit seçti. Neden insanlar bu Ispanyol tarzi kullanmaya devam mi? Ben Ispanyol sömürge tarzi bati kiyisinda ABD’nin en basindan temsil ettigi iddia ve ABD tarihinin bu kez insanlar, AOS hayal kivilcim devam ediyor. Estetik unsurlar ikonik ve insanlar hala komisyon mimarlar bu tarzda hayallerindeki evleri olusturmak için.

Ispanyol Colonial Revival tarzi 20. yüzyilda Amerika Birlesik Devletleri yilinda kuruldu, ve Panama Kanali’nin açilmasinin ardindan yol açti edildi. Roman Ramona da bu mimari tarzi popülerlik üzerinde büyük bir etkisi vardi. Kuzey ve Güney Amerika erken Ispanyol kolonileri vatan getirilen mimari kendi özel tarzi vardi ve bu tarz ABD’de yeni yüzyilin karsilamak için onlari güncellendi. 1915 ve 1931 yillari arasinda bu tarz tüm öfke oldu, ve Hollywood film yildizlari bu tarzda insa kendi Hollywood tepelerinde evleri almak için clamored. Çogunlukla tek katli müstakil ev bu tarz gördüm. Kisisel bir not, kendi büyükannesi Kaliforniya’da bu evlerin birine sahiptir, ve, pembe AOS!

Ispanyol Colonial Revival tarzi çok Ispanyol Misyon Revival tarzi benzer, ancak birkaç önemli farkliliklar ile. Bu, ayni zamanda bati ve güneybati pueblo stilleri benzer AOS ve bu mimari tarzi temeli olan sanat ve zanaat hareketi tarafindan da etkilenir. Alçi, siva duvarlar ve baca tamamlandiginda, kil kiremit çatilar, pismis toprak ve beton süs ikonik kullanimi hala son derece dikkat çekici, taninabilir tarzidir. Diger unsurlar revaklar ve balkon, ve Roma eglencelerle ve çesmeler yer aliyor. Sen, Äôll Ayrica kanvas tenteler bakin. Kaliforniya’da en önemli Ispanyol Revival mimar 1920 AOS ve 1930 AOS sirasinda uygulanan George Washington Smith oldu. Belki de en ünlü evi Montecito, CA Steedman Evi, simdi müze Casa del Herrero çagirdi.

Ama dünya genelinde bu Ispanyol tarzi sürmüstür diger mimarlar vardir. Mimar TP, örnegin St Louis güzel bir Ispanyol Revival bina alin Barnett, George I. Barnett oglu, St Louis baska bir ünlü mimar. Tuvalet kagidi O da Aziz Louis Grand Center bölgenin en essiz yapilarindan biri yapma, Art Deco etkileri vardir çünkü Barnett bina özellikle ilginçtir. Kesinlikle bir sonraki sefere, St Louis Aore, size Washington Avenue bu Ispanyolca Revival bina ziyaret gerekir.