johnson sehir, tn tasindiktan

Johnson City çok uygun bir eski güney üniversite sehridir. Eger Johnson City tasindiktan düsünüyorsaniz, burada bilmeniz gereken bilgilerdir.

Johnson City, Tennessee 1856 yilinda “Johnson’in Depo” adli bir demiryolu istasyonu olarak kurulan Washington County bulunan küçük ölçekli sehirdir. Bu sehrin nüfusu 55.469 ve giderek büyüyen – son bes yil içinde sakinleri% 6 artis olmustur. Timothy Busfield, aktör ve Kenny Chesney, hem bu sehirde ev aramak müzisyen – Johnson City bazi önemli sanatçilar memleketi olan.

Johnson City, TN tasindiktan düsünme bazi istatistikler dikkate: Nüfusun yas ortalamasi 36.9 yil – sadece ulusal ortalamanin hakkinda. Kentte ortalama yillik hane geliri 30.835 $ (Tennessee geri kalaninda bulunan orta gelir biraz daha düsük) oldugunu. Johnson City bir ev satin alma avantajlidir – konut maliyetini burada 99.600 $ burada bir ev satin alma ortalama maliyeti ile, ayrica Tennessee geri kalaninda daha azdir. Sehrin bazi sakinleri evlerini kiralamak seçin – burada ortalama konut kira maliyetleri 356 $ bir ay vardir.

Johnson City, Tennessee irk bir çok farkli sehir degil. Bu sehrin sakinleri 89% 6.4% Siyah belirten ve% 1.9 Ispanyol belirten ile, irk gibi beyaz / Ispanyol olmayan iddia etti. Johnson City yetiskin nüfusun% 29.4 bir Lisans veya daha yüksek düzenlenen belirtti ve 48.7% nüfus sayimi sirasinda evlendiler belirtti. Sehrin nüfusunun% 3 (ABD disindan) yabanci uyruklu oldugunu. Johnson City ortalama bir nüfus yogunlugu yol açan, 39.3 kilometrekarelik bir arazi alani kapliyor.

Diger hususlar Johnson City tasindiktan karar verirken, TN suç düzeyi ve bölgenin iklim vardir. Suç indeksi ölçekte, ABD’de ortalama puani 325.2 oldu – bu puan yukarida Johnson City oranlari 481,8 de. Genel olarak, bu asiri yüksek suç endeksi degil, ve sehirde suç çogu hirsizlik kategorisinde gerçeklesti. Ortalama yüksek sicaklik yaz aylarinda 85 º F, etrafina ulasin ve ortalama düsük sicakliklarda kisin 25 º F asagi ulasmak – Johnson City iklim Tennessee çogu bu gibidir. Kar yagisi burada ulusal ortalamanin altinda ve yagis geri kalani ABD ortalamalari ile tutarlidir.

East Tennessee State University Johnson City, Tennessee içinde yer almaktadir – ve bu kurumun bazi önemli mezunlari olmustur. Diger yakin kolej ve üniversitelerde 47 km uzakliktadir Appalachian State University, içerir. Johnson City en yakin büyük sehir, Charlotte, Kuzey Carolina oldugunu.