yunanistan düsen ev fiyatlari için görünürde sonu

Yunan ev fiyatlari 2010 yilinin ilk iki ayinda bir oranda düsmeye devam etti. Chartered Haritacilar Ingiltere’nin Kraliyet Enstitüsü (RICS), fiyat ortalama düsüs Yunan üyelerine göre bu yeri, konut stokunun durumu ve gelistiriciler ‘hazir olarak faktörler ile ilgili varyasyonlari ile, yaklasik% 10 yil-on yil olmustur müzakere.

Tüm göstergeler bu ev fiyatlari% 5 düstü 2009 yilinda oldugundan daha, Yunan emlak piyasasi 2010 yilinda daha mahzun olacagini göstermektedir. Yunan ekonomik ortamda açikça kötülesti, issizlik hizla artiyor ve bankalar sert kredi dagitim politikalari ile devam edin. Bu faktörler neredeyse gelistiriciler fiyatlari sabit tutmak için büyük çaba gidin bu yana, en az ekonomik özellikleri olan yeni insa edilmis evler, talebi dondurulmus var. Bu devam tutum giderek 10-15 yasinda ve iyi durumda satis evleri arayan muhtemel alicilara yol açacaktir.

2009 Yunanistan Merkez Bankasi verilerine göre yeni insa edilmis evlerin satis evleri daha düsen fiyatlar daha fazla direnç gösterdi göstermektedir. Ilgili oranlari% 3.1 ve% 5.6 idi.

Avrupa konut piyasasi için yillik RICS anket Yunanistan’da konut fiyatlari Avrupa için kabaca ortalama ülke yerlestirerek,% 5 oraninda düsüs tahmin. Ancak, çok pazarda ev fiyatlarinin düzeltme özellik degerleri aslinda yükselmisti Yunanistan, durum böyle degildi, 2008 yilinda basladi dikkat edilmelidir.

Genel olarak Avrupa’da, farkli gruplar olusturarak gibi görünüyor. Ilk hizip, Almanya gibi, giderek artan bir hizda Irlanda, Fransa, Polonya, Hollanda ve Baltik ülkeleri düsen konut piyasalari ile ülkeleri kapsamaktadir. Buna karsilik, Ispanya, Yunanistan ve Danimarka konut fiyatlarindaki düsüs devam ediyor, olarak degil, 2008 yilinda daha yavas bir hizda ülke. Konut piyasasi kaza canli kisa olmustur ve kurtarma ilk isaretleri zaten fiyat ve satis hem de ilgili görülebilir ikinci kismini, Ingiltere, Norveç, Isveç, Isviçre ve Avusturya hiç konut fiyatlarinda herhangi bir düsüs deneyimi ise içerir.

Kurtarma düsük faiz oranlari etkili ve ekonomik faaliyet hizlandirir zaman 2010 yilinda hiz kazanmak bekleniyor RICS raporda. Ayrica, Avrupa emlak piyasalarinda bir çöküs kaçirdi olacak, bu nedenle, bu devrik muhtemelen 1990’larda son büyük bir daha sinirli olacaktir.