ev bilgi paketleri

Hepimiz bize ve bizim aile için mükemmel bir ev arayisi içinde olan. Ama hayalinizdeki evi almak Günümüzün rekabetçi piyasada kolay degildir. Büyük sorun var o evde alici ve alicilar yüz, özellikle ilk kez alici. Bunun bilgi veya eksikligi muhtemel alici için pek çok soruna neden olur. Dogru bilgi her zaman evin satici veya emlak acentesinden gelecek degildir. Seyler fazla önemsemek ve bir ev ya da bir özelligin sakincalari gizlemek için bir egilim her zaman vardir. Mükemmel bir ev istiyor alici, için, o satin alma yapmadan önce evin ilgili ayrintilari bilmek için iki kat zor olur.

Ana bilgi paketleri (HIP) tüm bu sorunlar için bir çözümdür. Bu ev, aslinda bunun için ödeme önce bilmek istediginiz özelligi hakkinda tüm detaylari içeren yasal bir belgedir. Bir ev büyük bir yatirim oldugu için, bunu ilgili evin HIP kontrol etmek için bir nokta yapmak zorunludur. O zaman bireysel evler ve önemli almak odalar, zaman miktarini kontrol gerekmez çünkü bu ayni zamanda asiri harcamalari azalir. Bu piyasada askere her bir ev ya da mülk bakmak için yogun çalisma takvimi gün kapali doruk gerekebilir. Bu sadece zaman degil, ayni zamanda para ve enerji kaybidir. Baska bir temel sorun var. Daha sik bir ev ya da mülk en iyi yargiç degildir zaman. Eger disaridan parlak görünen bir evin dogal hatalari bulmak için teknik uzmanlik ve deneyime sahip olmayabilir. Tüm bu sorunlari bir HIP belgenin kullanimi ile çözülebilir.

Nitekim olarak, Ingiltere ve Galler’de pazara her bir mal ve ev geçerli bir HIP belge olmalidir. Bu sertifika olmadan mal / ev satmak mümkün degildir. Hiçbir muhtemel alici için emlak ilgi olacagini ve en emlakçilar sey sonlandirmadan önce HIP için beklemeyi tercih ederim. Bu baglamda, Kalça da alici olarak satici kadar olur. Bu ev veya emlak otantik ve herhangi bir olumsuzluk olmadan oldugu anlamina gelir çünkü HIP belgeleri güvenle ev sahibi saglar. Aslinda onlarla HIP alarak kendi emlak / ev için daha iyi fiyatla alabilirsiniz.

Yani HIP belge ne içerir? Bu belge, özellik veya ev hakkinda çesitli temel bilgileri içerir. Örnegin, tapu, satis belge, mülkiyet haklari ve öncül kesin ölçüm, özellik veya evin piyasa maliyeti, Enerji Kimlik Belgesi, yasal belgeler ve gayrimenkulün karbon verimliligi kaniti vardir. Bu ayrintilar mülkiyet genel bir görüntü olusturmak – takdir alici ve pazar için satici hem de.