trinidad ve Tobago mülk satin alma

Karayipler’de lüks emlak ariyor yurtdisi alicilar Tobago iyi bir göz atmalisiniz. Bu küçük ada yurtdisi yatirimcilarin endise verici bir oranda Tobago arazi satin edilmistir pek çok faydalari vardir. Trinidad ve Tobago Hükümet simdi küçük bir ada yerel insanlarin adada mülk satin olamayacagini kadar pahali olmaz böylece uluslararasi alicilar izlemek için bir lisans sistemi basladi. Peki neden Tobago kadar popüler?

Tobago hala plaj tatili yaninda dogal güzelligi eko turizm bozulmamis bir yer cazibesini bir parçasidir. Tobago gayrimenkul örnegin Barbados olarak adalara göre hala nispeten ucuzdur. Tropikal iklim, kolay erisim ve güçlü, çok yönlü ekonomisi Karayipler’de en iyi yatirimlardan biri yapmak için birlestirir.

Trinidad ve Tobago toprak ve mülk satin alma süreci basit ve birçok diger Karayip ülkeleri benzer. Yabancilar ve yabanci sirketler bir lisans için uygulamadan konut arsa ve / veya ticari arazi en fazla bes dönümlük bir dönüm kadar satin alabilir. Bu tutarlar ve üzerinde herhangi bir satin alma hükümet araciligiyla bir Alien arazi sahibi Lisans için basvurmalidir.

Istediginiz emlak bulmak ve satici ile sartlar üzerinde anlasma, her iki bir Satis Sözlesmesi imzalamak. Alici emanet yapilacak ve sözlesme her iki taraf üzerinde baglayici bir% 10 depozito öder. Geleneksel olarak son ödeme gerekli tüm aramalar ve kayitlarin is için zaman tanimak için Satis Sözlesmesi imzalanmasi itibaren 90 gün kapanis ödenir.

Satis Sözlesmesi imzalanmasindan sonra, alici bir baslik arama yapmak için yerel bir avukat bildirir. Ayni zamanda, avukatiniz yardimci programlari ve Su ve Kanalizasyon Idaresi (WASA) bir kayit arama yapmak ve tüm vergiler ödenir emin olun. WASA bir açiklik alma muhtemelen bu sürecin en uzun parçasidir ve sürece alti hafta kadar sürebilir. Ayrica sertifika için TT 575 $ mal olacak. Mülkiyet basligi dogrulanmis ve tüm kayitlari kontrol sonra, kapanis geçebilirsiniz.

Kapanis Ücretler bir Damga Vergisi, herhangi bir yasal ücretler, tipik olarak% 1-2, ve konut için sigorta maliyetleri içerir. Damga Vergisi bir Mutabakat ödeme ne kadar bilecek kapatmadan önce Damga Vergisi degerlendirilmesi için Maliye Kurumu Yönetim Kurulu gitmeli. Kapattiktan sonra Vergi Dairesi Kurulu’na muhtira almak ve vergisi ödemek. Ödeme üzerine, Transfer Zapti damgali ve simdi Kara kayit defteri ile kayit için bu sunabilirsiniz.

Tapu emlak vergi ödeme için mülkiyet degisikligi gösteren, Mülkiyet formun Iade hazirlar. Bu belge Bölge Gelir Idaresi nezdinde ve bitirdiniz