Eviniz sizin için baska ne yapabilirim

“Ne demek istiyorsun, * baska * benim evim benim için ne yapabilirim? Ne” diyorsunuz. “Bir evde yasayan ve esitlik insa etmektir; yeterli degil mi?” Evet, evet ve hayir.
Sadece basit bir ipotek ile basit bir ev istiyorsaniz, bu soruya cevap rahatsiz gerekmez. Çogu kisi ve ince yapmayin. Ama en yüksek gelir miktari ve / veya gider minimum tutar saglayan bir ev satin almak nasil merak ediyorsaniz, okumaya devam!
Ev para kazanmak ya da harcama en aza indirmek için kullanilabilir Yollari:

multifamily evleri

Dubleks gelen daire birimleri için her sey bakim, onarim ve elektrik tasarruf diger insanlarla paylasilabilir. Küçük bir fiyat için özel bir müstakil ev avantajlari ile her iki taraf saglayacak bir ev satin almak için arkadaslar veya aile üyeleri ile ekip düsünün.

bahçeler

1 dönüm ya da bir balkonda birkaç tencere diyet için taze meyve, sebze ve otlar ekleyebilirsiniz. Birçok bitki ayni zamanda hava taze yapmak, kapali yükseltilebilir.

çiftlik hayvanlari

Hatta bazi banliyö evleri birkaç tavuk ya da yumurta ve et için yetistirilen tavsan destekler.

ev is

Evde çalisarak havai tasarruf edin. Eger ofis isleri veya çocuk bakimi yapmak olsun, ulasim, gida ve giyim kaydedebilirsiniz.

Onarimi ve imalati için yer

Aletleri, araçlari ve giyim olusturmak ve onarim için bosluk olan bir ev uzun vadede size çok para kaydedebilirsiniz.

Ucuz veya ücretsiz isitma

Ev bir sömine odun sobasi, pelet soba veya elektrikli izgara baglanti gerektirmez isitma cihazi baska tür gibi, ucuz için kendinizi yakit oldugunu isitma var mi? Odun sobalari çok yemek pisirme ve sicak içecekler yapmak için onlarin degerini indirim yok, yemek pisirme cihazlari olarak iki katina çikarabilir.

enerji verimliligi

Ev enerji-verimli mi? Bugün, EnergyStar gibi programlari elektrik ve su gibi kaynaklarin korunmasi kendi verimlilik için ev ve cihazlar tasdik. Eger rüzgar türbinleri ve / veya günes paneller gibi, izgara kapali daha da eve götürmek için daha fazla sisteme ekleyebilir miyim?

çevre dostu

Çevre dostu bir ev de uzun vadede saglik ve cüzdan daha kolaydir. Standart kimyasal yüklü yapi malzemeleri, dekor ve koruyucular için çok saglikli alternatifler var. Sürdürülebilir dogal malzemeler ve düsük ya da hiç VOC (uçucu organik bilesikler) boyalar, tedavi ve lekeleri arayin.

yürünebilirlik

Eger gaz tasarruf ve saglik artirabilir sik ??ziyaret olanaklara yakin bir ev satin almak.

Eger tutumlu bir sekilde yasamak ve ekonomik bir yasam sürdürmek için bir yol olarak ev kullanmak istediginizde, kafasinda böyle seyler ile satin almak için akilli bir fikir it’sa. Bu seçeneklerin bazilarini veya tümünü saglayan bir eve tasarruf ve cebinizde biraz koyabilirsiniz.