siki kurallar ragmen artan mortgage uygulamalari

Insanlar daha düsük fiyatlarla yararlanmak için bakmak gibi yil içinde en düsük düzeyde mortgage oranlari ile, konut piyasasinda mortgage uygulamalarinda bir siçrama gördü. Bu haber kalan issizlik ve ev kredileri için siki kurallar karsisinda ortaya çikar.

Ilk bakista bu pazarda mücadele için çok iyi bir haber gibi görünmektedir iken, bu yumruk mortgage uygulamalari ragmen artan çünkü gibi görünüyor oldukça ne degildir, bir ev satin almak isteyen alicilar için ipotek basvuru sayisi hala çok oldugu düsük. .

Ev sahipleri refinansman için aslinda mortgage uygulamalari hesap bazi% 80, düsük oranlari yararlanmak için evlerini yeniden finanse etmek ipotek için basvuran bu yana artis aslinda olustu.

Yeni alimlar için ipotek uygulamalari çesitli nedenlerle düsük kalir. Bu kredilerin onay gelince Ilk olarak, subprime kredi krizinden bu yana, kredi çok siki kurallar altinda geldi. Bu daha az kisi su anda eskisinden daha bir kredi için uygun anlamina gelir. Ayrica, yüksek issizlik daha az insan herhangi bir büyük alimlari ile devam etmek ve daha fazla is olusturulabilir sürece bu istatistikler düsük konaklayabilirler bir finansal pozisyonda oldugu anlamina gelir. Bir daha contributing konu vergi alicilar daha sonra yilda bir ev satin almak için karar öne getirmek için tesvik bu yana ilk kez ev alici vergi piyasada oldugu etkisidir. Bu görünüste bir ev satin almak olabilir insanlar zaten böyle bir sey yapmadiysaniz anlamina gelir. Potansiyel alicilar konut piyasasi gelistirir kadar satin almak için karar gecikme gibi ev fiyat azaltilmasi, ayni zamanda yeni ev alimlari için ipotek uygulamalarin az sayida bir daha contributing faktördür.

Ancak tüm kötü haber degil. Rakamlar, aslinda, oldukça olumlu bakti olabilir. Birkaç kisi konut piyasasina girmek isteyen olsa da, yeniden finansman olanlar ekonominin çesitli alanlarda baslatmak tekme potansiyeline sahiptir. Evlerini yeniden finansman sonra, bu yüzden yapmis olanlar sadece mevcut borçlarini ödemek için kullanilamadi bir miktar para ile kendilerini bulabilirsiniz, ama onlar da para harcamak gerekir.

Bu harcama is ve ticaret içindeki sermaye akisini artiracak. Is ve verimlilik bir artis isverenlerin daha fazla çalisani ekstra talep yetismek için gerekli ek is yaratma yol açacak. Fazla kisi su anda harcamak nakit olacak gibi issizligin bu azalma mevcut para miktari daha fazla artis sonuçlanan, bir kartopu etkisi olurdu. Ekonomi bu sekilde gelistirir, o zaman hemen hemen kesinlikle gelismis ev satislari neden olur ve konut piyasasinda bir kurtarma tanik olur.

Beklendigi gibi evlerini yeniden finansman olanlarin elinde bu ekstra tek para açik piyasa ulasirsa, o zaman kötü bir konut piyasasinda yanlislikla tam mali kurtarma için katalizör olabilir.