ev pesinat yardim – burada ücretsiz para

Ödeme yardim programlari asagi ev ilk kez ev alicilar için, çogu durumda, tasarlanmistir. Ben bir ödeme yardim asagi ev bedava para demek düsündüm her ilk kez ev alici için sadece basit bir kurus olabilir o zaman ben büyük olasilikla yazi yazma olmaz.

1 Ekim 2008 öncesi ilk kez ev satin onlarin bütün pesinat için ücretsiz para alabilir gibi ses çikardi iki rakip yardim kuruluslari vardi. Bu kuruluslar AmeriDream ve Nehemya çagrildi.

Bir cümle, onlar alicinin pesinat (arti yaklasik 500 $ bir ücret) ve kurulusun tutarinda kurulusa bir ‘hayirsever bagis’ yapma satici tarafindan çalisti yilinda bir olarak aliciya pesinat gerekli vermek açacak geri ödenmesi gerek yoktu ‘hediye’.

Aliciya pazarlama mesaji, özünde, bir hediye olarak ödeme yardim asagi kendi alabilir ve geri ödenmesi gerek yoktu.

Ama ‘bedava para’ gerçekten? Hiç de degil.

Gerçek alicinin bu ‘bedava para’ aslinda satin alma fiyati için asagi ödeme tutari eklendi alinan kim doksan yüzde bitmisti. Bir ev satici 200.000 $ bir satin alma fiyati kabul etti ve alici asagi 10.000 $ veya% 5 gerekirse Örnegin, alici sadece teklif 210.500 $ olur.

Bu senaryoda herkes için bir kazan var.

Hayir kurumu 10,500 $ aldi.

Satici, 200.000 $ net mutabik aldi.

Alici 10.000 $ tutarinda bir hediye alir.

Hayir kurumu islem hizmet için 500 $ kar yapar.

Peki neden hediye ücretsiz para degil mi? Alici toplam 10.000 $ civarinda evin fiyati yükseltti çünkü nedenidir. Bu alici 10.000 $ ‘hediye’ finanse ediyor anlamina gelir. Eger her bin dolar (alti yüzde Nisan at) finanse için yaklasik alti dolar maliyeti dikkate alindiginda, alicinin ipotek ödeme ayda altmis dolar daha yüksek olacaktir.

Bu ipotek bir parçasi olarak finanse ediliyor zaman artik ücretsiz para gibi çok gelmiyor … alici ipotek faiz ödeyen, özellikle, degil mi?

Yani, orada gerçekten aslinda ücretsiz para vermek ödeme yardim programlari asagi herhangi bir ev? Iyi haber var olmasidir. Ancak, kosullari ve kriterleri popüler daha bu programlar az yapmak ve hak alanlari güzel degildir.

Eger ilk kez ev alici ve ödeme yardim asagi ev gerekiyorsa yerel borç veren ihtiyaçlariniz için uygun programlari olup olmadigini görmek ya da size en yakin yerel HUD ofisi ile çagiriyoruz.