obama rehine plani baslatmak için phoenix gitti

Baskan Barack Obama Phoenix yilinda rehine azaltma plani, Arizona, en olumsuz Phoenix konut pazarina intikal özellikleri bosaltma $ 262,000 sehir içinde ortalama ev fiyatlari asagi itti ABD’de rehine krizi etkilenen biri yayinlamaya hazirlaniyor 2007 2009 yilinin ilk aylarinda dolar 150.000.

Ev rehine izleme sirketi RealtyTrac göre, ülke çapinda rehine orani 2008 yilinda rehine bildirimler verilen 2.3 milyon üzerinde ev sahibi ile, Aralik 2007 ve Aralik 2008 tarihleri ??arasinda yüzde 81 artmistir. Varsayilan olarak, açik artirma satis ve geri alma Uyarilar Ocak 2008 üzerinde yüzde 18 oraninda artan, 2009 yili Ocak ayinda yükselmeye devam etti.

RealtyTrac baskan yardimcisi Rick Sharga haciz sel yüksek riskli mortgage kredileri ve evlerini yeniden finansman insanlarin cesaretini bu ev fiyatlarindaki düsüs yasandigini kabul borçlular için aylik ödemeler büyük artislardan kaynaklandigini söyledi.

Baskan Obama ev sahibi kurtarmak için arasinda 50.000 $ milyar $ ve 100.000 tahsis bekleniyor. Birçok ekonomist ve finansal analistler baskanin rehine plani kredi için aylik ödemeler azaltilmasi üzerinde durulacaktir inaniyoruz. Bu uzun Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Baskani Sheila Bair tarafindan savunulmaktadir yaratmayi planliyor. O daha fazla kayip kurtarildi bu IndyMac Bankasi, Bair onlari evlerine tutmak saglamak için kendi brüt gelirin üçte birine ipotek kredi azalir.

Hazine Bakani Timothy Geithner, hükümetin ekonomi üzerindeki kirma sonuçlari önlemek amaciyla konut krizini çözmek için ihtiyaci oldugunu söyledi. Jared Bernstein, Baskan Yardimcisi Joe Biden ekonomik danismani, Obama’nin plani rehine için evlerini kaybetme sorumlu ev sahibi önleyecektir sözlerine ekledi.

Ancak, $ 50 $ 100 milyar finansman nedeniyle sorunun derinligi rehine krizi çözmez söyleyerek birçok ekonomist vardir. Maryland ekonomist Peter Morici Üniversitesi 50 $ 100 $ milyar bütçe konut sektöründe kredi ve kredi ile kayip trilyon dolar ile karsilastirildiginda çok küçük oldugunu söyledi.

O ülkenin Amerikalilar gevsek evler, arabalar ve kredi elde edebilir tüm diger seyler için kredi kullanilan yol için bir geri ödeme süresi geçiyor derken Phillip Robinson dogru olabilir.

Buna ragmen, planin algilanan yetersizligi ragmen onun çabalari için Baskan Obama övdü var ekonomistler de vardir. Arizona Devlet Üniversitesi Anthony Sanders durdurma haciz için 50 $ milyar bütçe yeterince iyi bir baslangiç, olmasa da söyledi.