Bir ev satin alirken çati sertifika ne oldugunu anlamak ve önemi

Bir sürü insan biliyorum hatta çati sertifika duymamis. Hükümeti ev satmak önce çati düzeltmek ya da degistirmek için satici gerektirmeyen bu çünkü. Bu iyice evi kontrol ve alici satin aliyor evin ne tür bilmek alici sorumlulugundadir baglidir. Örnegin Yardley gayrimenkul özellikleri kontrol edilmistir. Satilik Yardley ev baktiktan sonra, nihayet satin almak istediginiz bir ev aldi. Size iyice evin kontrol emin olun ve tüm bu sorunlari yani sira bu konuda tüm iyi seyleri bilmek size baglidir. Bunlari anlamak için ve bir çati sertifika ya da isteyecegini eger önemlidir.

Bazi insanlar evde muayene olarak bu hata çati sertifika vardir. Eger evi kontrol ve hatta çati veya almak veya bir çati sertifika hak yok tavan kontrol ederken. Bir çati sertifika verilebilmesi için önce çatida kontrol edilmesi gerekir bir çok sey vardir. Iyice kontrol edilmesi gereken bir çok sey vardir, bir çati sertifika yapilacaktir önce bir rapor da verilir.

Bir çati sertifika var edebilmek için, bir çati müfettis kiralamak gerekiyor. Çati müfettis çatiya tirmanmaya ve bir çok sey kontrol edecektir. Burada çati müfettis kontrol edecegi önemli seylerden birkaçi:

1) Çati müfettis kontrol ve çati yapiminda kullanilan ve mevcut durumu var olan malzemelerin belirlenmesi üzerinde çalisacak.
Çati sirtlar varsa 2) Çati müfettis kontrol edecektir.
Çatida kiremit var eksikse 3) Çati Müfettis ayni zamanda çatlaklar ve kapaklar gibi, kontrol edecektir.
4) Çati müfettis drenaj gibi çatilarin diger bölgelerinde, bacalar, HVAC montaj, oluklar, vadiler, vb bugünkü durumunu kontrol edecek

Müfettis çati durumunu teftis bittikten sonra, bir rapor bu mevcut durumuna göre çati tahmini ömrü belirten yapilacaktir. Bir çati sertifikasyon sonra verilen ve genellikle alacaksiniz çati Belgelendirme bes yil için iyidir.

Rapor çati yapilmasi gereken büyük onarim oldugunu gösteriyorsa o zaman saticiya geri dönün ve onarim ile ilgili pazarlik yapabilirsiniz. Bu maliyetleri ayirabilirsiniz, ya da bunu omuz ve size ev için ödemek zorunda oldugu toplam miktarina mahsup olabilir, ya da tam olarak çati onarim maliyetleri almak için satici için zorlayabilir.

Eger satin almak istediginiz evin çati durumunu bilerek büyük bir anlasma oldugunu anlamak gerekir. Bir çati tamiri ya da degistirilmesi bir servete mal. Eger çati tamir veya degistirme için kullanabileceginiz para ekstra büyük miktarda yoksa, o zaman tamir edilecek veya degistirilecek için baska yollar bulmaliyiz. Bu da yine baska bir ev aramak için gereken bir göstergesi olabilir.