çit yasal konular ve çit

Eger bina baslamadan önce yapmaniz gereken sey ise güncellestirilmis bir kadastro sahip olmaktir. Zaten mevcut çitler veya, mülkiyet hatti boyunca dogru yalan olmayabilir bu yüzden onlari bir kilavuz olarak kullanmayin. Için emlak biter ve komsunuzun basladigi emin olun.

Eger mülkiyet hatti üzerinde oturmak istiyorsaniz kez sinirlari buldugunuzda, komsu ile karar verir. Bu, her iki çit kendi anlamina gelir, ve bina maliyetleri, bakim ve onarim için birlikte sorumlu olacaktir. Ayrica seçtiginiz çit türüne kabul etmek gerekir. Ortak bir eskrim proje Müzakere komsunuzun ilk etapta bir çit istemeyebilirsiniz gibi, zor bir girisim olabilir, veya ihtiyaçlariniz için tamamen uygun olmayan bir sey istiyorum olabilir. Ya da piyasadaki en ucuz, en çirkin çit isteyebilirsiniz. Sabirli olun ve müzakere becerileri kapali lehçe. Ve bir yetiskin gibi tartismalari ele emin olun. Bir çit bina arasinda gelmek istemiyorum!

Eger eskrim seçenekleri kontrolü daha fazla olmasi tercih ederseniz, böylece bu sadece sizin sorumlulugunuzdadir yapmak, sadece birkaç santim tesise satirindan çit kurmak için karar verebilir. Tüm onarim kendine dikkat gerekir, ama ayni zamanda tasarim ve kullanilan malzemeler üzerinde özerklige sahiptir.

Eger tamamen çit kendi karar bile, görünüm ve gizlilik açisindan dikkate komsularinin ihtiyaçlarini dikkate almak iyi bir fikirdir. Onlarin gelen günes isigi her engellemek istemiyorum, ve varligini yasam komsunuzun kalitesini etkiler ise aslinda, çit kaldirmak veya degistirmek gerekebilir. Onlar yapamaz da iyi komsuluk iliskileri olan kaygilarini dinlemek anlamina gelir, kendi zevkleri için degil çünkü bir çit yikmak.

Ayrica çit yükleme için gerçek ihtiyaçlarini degerlendirmek istiyorum. Nedenlerini kendi arka bahçesinde küçük bir gizlilik var, ya da kendi bahçesinde kapali mahalle hayvanlar tutmak gibi, geçerli oldugundan emin olun. Komsulari rahatsiz etmek baska bir amaca hizmet bir çit koymak bir denilen bir sey “ragmen çit,” oldugu için bu önemli oldugunu nedenidir. Bu çirkin bir çit seklinde, ya da yüksek ve heybetli biri alabilir. Komsunu bu çit ile oldugu, ve kötü niyeti ile yüklü oldugunu kanitlamak oldugunu hissederse, bunu kaldirilmasi için dava yasal ayakta olabilir.

Bir baska önemli adim, çit çekerek önce gerekli izinleri elde etmektir. Bazi topluluklar kullanabilirsiniz eskrim malzemelerin boyutunu ve stilini sinirlamak yerde mühimmat var. Satin almadan önce yerel kisitlamalar bilin! Bunu yapmazsaniz, dev bir bas agrisi ve oldukça büyük giderleri ile sona erebilir.

Için emlak için bir çit ekleme tanimi, güzellik ve güvenlik ekleyebilirsiniz. Ama kabul ve olusturmadan önce ele alinmasi gereken ilgili sorunlari vardir. Her seyden önce, sizin komsular konusmak ve kendi giris olsun. Simdi biraz ödün daha sonra keder bir çok kaydedebilirsiniz.