Delhi emlak yatirim – verimli bir seçenek

Delhi emlak yatirim her açidan bakildiginda eger verimli bir seçenektir. Delhi önemi artmaktadir hiç oldugunu. Apart ulusal sermaye olmanin tek önemi formu, Delhi benzersiz ticari ve endüstriyel öneme sahip çevreleyen National Capital Region (NCR) en merkez noktasidir. Ayrica, bir devlet statüsü ile Ulusal Baskenti eski Union Territory yükselmesi daha Delhi özelliginin degeri artmistir. Metro demiryolu agi ve benzeri diger altyapi gelistirme faaliyetleri ulusal sermaye içinde gayrimenkul degeri gelistirmistir. Daha çok, Delhi prim egitim kurumlari bir küme ile Hindistan’da en iyi egitim merkezi olarak derecelendirilmistir. Ayrica, ulusal sermaye olarak, merkezi devlet daireleri ve çalisanlarinin ana alani ve konaklama gerekir. Bütün bu kolektif faktörler Delhi özelliklerine dörtnala takdir katkida bulunur. Hem ticari ve konut özellikleri bölgede tutarli bir deger ilave gösteriyor.

2010 Önerilen Commonwealth Oyunlari Delhi artan özellik degeri için baska bir nedenidir. Takip eden Oyunlari hazirliklari gibi, altyapi gelistirme faaliyetleri birden çok yerde devam etmektedir ve bu Delhi gayrimenkul genel degerine ekledi. Sonuç olarak, Delhi emlak yatirim genellikle verimli bir seçenek olarak görülüyor. Bu Delhi ticari özellikleri için deger ortalama% 20 ile% 25 yillik takdir kaydedilir oldugu bildirilmektedir. Bu emlak patlamasi için bir baska katkida bulunan bir neden hükümet fiat oldugunu. Ulusal Baskenti hükümeti, Delhi baskenti mülk sahipleri için faydali birçok olumlu politika ve kararlar almistir. Kanunlar emlak fiyatlari daha seffaf hale getirmek için degistirilmistir. Ayrica çabalari mülkiyet kaydi ve ilgili prosedürlerde resmi kirmizi bant en aza indirmek için yapilmistir.

Verimli bir seçenek olarak Delhi emlak yatirim için bir diger nedeni bölgenin artan ticari önemi oldugunu. Yeni dünya ekonomik düzeni içinde, Hindistan birincil dünya pazarinda ortaya çikmistir. Sonuç olarak, tüm büyük çok uluslu sirketler kita için bir kestirme yol yapmis ve çalisanlari için ofis ve birim alanlarinin yani sira konaklama için ulusal sermaye ve bu Noida, Gurgaon, vb gibi çevredeki yerlerde alani için baktim , bu sirketlerin sermaye mülkiyet genis alanlar satin almis ve bu dogrudan Delhi emlak fiyatlarindaki ani artisa katkida bulunmustur. Genel olarak, Delhi emlak yatirim genellikle verimli bir seçenek olarak kabul edilmektedir.