Hamp en az sayida sonuna bir göstergesidir

Konut piyasasindaki kriz ve ekonomiyi canlandirmak için bir katalizör için cevap olarak birçok kisi tarafindan övülen, Ana Ekonomik Modifikasyon plani vaat etmis oldugunu teslim etmek için basarisiz oldu.

Çünkü ekonomik krizin kendi ipotek geri ödemelerinde sikintilar yasamaya basladi olanlar yardimci olmak için tasarlanmis, Hamp aylik kredi geri ödemelerini çok daha uygun yaparak haciz sayisini azaltmak gerekiyordu.

Ragmen ve program kar beklenen 3 ila 4 milyon ev beklendigi gibi Hamp neredeyse popüler olmamistir, bu rakam sadece 400.000 evlerde yerlestirilen bazi tahminlere yararlanan 1 milyona ulasmasi olmaz daha olasi görünüyor tesvik, bu ABD’de bulunan tüm ilk ipotek% 1’den daha az oldugu

Hamp hak kazanmak için kriterler az bireyler baslangiçta beklenenden daha faydalanmak için mümkün oldugu anlamina gelir sanki görünüyor. Degistirme programi için hak kazanmak için gerekli kriterler:

• kredileri 1 Ocak 2009 önce alinmis olmasi gerekmektedir
• degisiklik gerekli oldugu özellikler sahibi tarafindan isgal edilmelidir
• Üstün kredi bakiyeleri genisletilmis uyumlu limitin altinda olmalidir
• Gelir oranlarina kredi ‘ön uç borç daha büyük% 31 olmalidir

Daha da olan sahipleri su anda kredilerin suçlu veya Hamp için hak kazanmak için borç veren tarafindan imminently suçlu olarak kabul olmasidir.

Çok daha az aslinda daha önce düsünülenden daha hak sanki bu rakamlar tek tek ele alindiginda, görünür. Bu milyarlarca dolar ev sahipleri son derece küçük bir azinlik yardimci olacak bir sisteme sürülmüs anlamina gelir.

Hamp bir diger elestiri uzun vadede yardimci olmamasidir. Bunun yerine, çesitli gelir kaybetmis olanlar hala yeni degistirilmis ödemelerinin çünkü sadece kaçinilmaz gecikmeler inaniyoruz.

Hamp programin bir geregi bir degisiklik elde olanlar onlar ayari kalici hale getirmek için tüm ayarli ödemeleri karsilamak ve ilgili tüm belgeleri göndermek zorunda oldugu bir 3 aylik bir süre geçmesi olmasidir. Degisiklik kalici hale kadar kadar, borçlu hala trialed her 100 Hamp degisiklikler suçlu ve disari olarak kabul edilir, sadece 20 kalici yapilacaktir. Tüm çalismalarin ödeme gerekli belgeleri ibraz mümkün birçok kim vardi ki ise kabul olarak büyük bir% 29 degistirilmis miktar ödeme vermedi verilmis.

Bu politikalari tartisiliyor olduklari bu eksiklikleri olsa ve çok sayida degisiklikler çözmeye yardimci olmak için Hamp degistirmek için planlari vardir. Böyle bir politikasi daha uygun yapmak ve deneme süresi ve ötesinde sirasinda programi uymak için daha fazla ev sahibi tesvik etmek ipotek ana kesmek için banka soran anlamina asil af oldugunu. Bu gibi fikirler olsa hükümetin bankalarin uymak tesvik etmek için daha fazla nakit tesvikler sunmak için beklenir, yani kredi tarafindan memnuniyetle olasi degildir.