ajan-alici iliskisi anlamak benim sehir toronto emlakçilar

Eger emlak çalismalari ile nasil iliski bilmiyorsaniz bir Toronto emlakçi ile çalismak kafa karistirici olabilir. Bir gayrimenkul islem size ömür boyu yapmak zorunda olacak en önemli islemler arasinda yer almaktadir. Eger ajan ile olacak iliski hakkinda bilmek daha, daha fazla memnuniyet islem sürecinde alacak. Öncelikle, ajanlar ajansi olarak bilinen yasal çerçeve içinde çalisir. Bu ajan ve müsteri arasinda bir iliski vardir.

Ajanlar ayni zamanda alici, satici veya her ikisi için çalisabilir. Temsil ettikleri tercih Bunlarin hangisi, kendi iliskilerinde bütünlük için kanunla bir zorunluluk olacaktir. Onlar da kendi müsterinin ilgisini tesvik hem de onlari korumak zorunda olacak. Bu ajan o etkilemek veya herhangi bir sekilde kararinizi etkileyebilir özelligi hakkinda bildigi tüm ifsa gerektigi anlamina gelir. O hem de gizli bilgileri onunla paylasti tutmak ona vermek tüm yasal talimatlari izleyin bagli görevidir. Verilen görevleri yaparken, ajan makul beceri ve dikkatli olmalisiniz. O sizin adiniza elini konur tüm fonlarin ve mal için dikkate alinmalidir.

Eger satici iseniz, o zaman ajan satisa olarak mülkiyet listesine gerekiyor. Mülkiyet kayitli olacak nerede Çoklu Listeleme Servisi (MLS) ‘dir. Liste anlasma imzalandiktan sonra, daha sonra Toronto emlakçi yasal olarak söz konusu görevlerini yerine baglidir. Eger alici iseniz Öte yandan, satin alma bir sözlesme imzalamak gerekir. Teklifin sartlari kosullar ve teklif fiyati olarak sözlesmede de listelenir. Satici teklifi reddetmek veya karsi lütfen unutmayin. Sadece bir kez satici ve alici hem de sözlesme imzaladi ve tüm sartlari kabul etmis yasal olarak baglayicidir.

Ayni ajan satici ve alici hem de temsil zaman bu ikili ajansi olarak adlandirilir. Çift ajan her iki taraf için tarafsiz olmasi ve gayrimenkul anlasma ile ilgili tam tüm bilgileri ifsa bekleniyor. Ayrica, alici ve satici hem de yazili olarak çift ajansi ile bir sorunum yok oldugunu kabul etmesi gerekir. Bir çift ajansi iliski içinde açiklama konusuna gelince, ajan teklif belirtilenden daha veya satici ne farkli bir teklif almaya istekli oldugunu Farkli bir tutar ödemek için alici istekli açiklamayacaktir su anda teklif öngörülen.

Toronto emlakçi satmak için saticinin mülkiyetinde veya satin almak için alicinin motivasyon açiklamaz. Ancak, o bunu yapmak için yetki almak gerekir, o devam edebilirsiniz. Ayrica, alici veya saticinin kisisel bilgiler ya partiden izni olmadan ifsa edilmeyecektir. O biliyor olabilir herhangi bir özelligi kusurlari ifsa ancak yükümlüdür.