gayrimenkul vs borsa getirileri

Her zaman Emlak vs borsa getirileri üzerinde tartisma miktari yatirimcilar var gibi oluyor. Her iki taraf kendi geçerli puan var ve çogunlukla kendi karar vermek için yatirimciya olmak için gidiyor.

Emlak istikrarli ve güvenli bir yatirim olmanin uzun bir geçmisi vardir. borsa, kiyasla nispeten yeni yaratiktir. Toprak ve mülkiyet degeri kayitli tarihin basindan kadar uzanir, ama bu eski tarihi degeri gerçekten bugünün yatirim piyasasi ile ilgili çok ilgisi var. Borsa destekçileri onlar Gayrimenkul’ün tarihi degeri tanimak isaret hizli olacak, ama bu isaret hizli olacak “o zaman oldu ve bu simdi.”

Eger 1926 1996 modern çagin için yatirim getirisi (ROI) rakamlarina ortalama getiri bir göz atin, bunu bir kravat olmaya oldukça yakin oldugunu bulmak. Emlak% 11% 10 Dow Jones Industrial Average disari kenarli ragmen küçük hisse senetleri biraz,% 12% 11, bu dönemde Emlak geride. Bu rakamlar tarihi dönüs rakamlara göre hisse senedi yatirimlari ve Gayrimenkul Yatirimlari arasinda çok fark olmadigini göstermektedir.

Her iki yatirimlarin yönetimi arasinda birkaç büyük farkliliklar vardir. Stoklar kolayca aktarilir. Daha küçük çok ya da büyük partiler halinde satin alinabilir. Farkli Stoklar arasinda çok benzerlik vardir. Emlak yatirimlarinin zamaninda ve islemleri tamamlamak için çaba biraz alir. Islem maliyetleri yüksek olma egilimindedir. Emlak ucuz bir parça fikri Stok ucuz bir payi olarak hepsi ayni bir sey demek degildir. Bütün bu faktörler daha iyi olarak Stoklar isaret gibi görünüyor.

Ama idari ayrintilari ve islem maliyetleri getiri orani ile ilgisi yok. Emlak islemleri baslangiç ??maliyetleri yüksek, ve tarihsel onlar da performans sonunda ise aslinda, bu portföyünde, en çok Stoklar daha iyi performans için gidiyoruz kez onlar oldugu açiktir. Ayrica, basarili yatirim için hile geçmiste ne grafik, ama gelecekte ne olacak ne tahmin degildir.

Emlak yatirim için en zorlayici argümanlardan biri sonlu alani meselesidir. Orada sadece çok arazi ve sadece bu kadar gelisme bu yapilabilir. Sirketler ve isletmelerin diger türleri böyle bir sonlu siniri vardir. “Dot.com” büst yol açan elektronik dünyaya Borsa genislemesi son zamanlarda bir örnektir. Emlak genisletmek için yetenegine sinirlari vardir bu yana, daha fazla ve daha az büyüdükçe bu deger artmaya devam etmesi muhtemeldir görünüyor. Emlak Borsa en büyük bir gelisme ve büyüme döneminde Borsa karsi kendi tutmak için basardi. Bir zamanlar geçmiste oldugu gibi gelecekte çok iyi Emlak yatirimciya tekrar ait olabilir.