ilçe, sehirler arasinda belirsiz repo ev anlasma

New York’un Chautauqua County ve iki sehir, Dunkirk ve Jamestown arasindaki vergi repo ev anlasma üzerinde tartisma anlasmayi iptal etme Idari Hizmetler Komitesi’nin iki partili oy sonra farkli bir hal almistir.

Oylamadan sonra, Jamestown Belediye Baskani Sam Teresi çatisma çözüm üzerinde çalismaya Dunkirk Belediye Baskani Richard Frey, Ilçe Yönetim Greg Edwards ve diger sehir yetkilileri ile yaptigi görüsmenin ardindan yaptigi açiklamada kadar geri çekme karari aldi.

Birçok milletvekilleri ilçe ve iki sehir arasindaki anlasmaya korumak istediklerini ifade ettiler. Bazi sorunu iki sehirde de belediye görevlileri koordine ve anlasmazlik yerlesmek için Chautauqua County ile çalismasina izin vermek için bu ay sonuna kadar çözülecegini umuyor.

Denetim ve Kontrol Komitesi Baskani Chuck Nazzaro sorunu yasama ulasacagi onun hayal kirikligini dile getirdi ve Idari Hizmetler Komitesi disinda konu üzerinde tartisma eksikligi oldugunu.

Nazzaro Dunkirk ve Jamestown hem 1996 yilinda kararlastirilan sartlar altinda onlar Chautauqua County borçlu 3.500.000 $ ödemek beklenmemelidir inaniyordu. O konu üzerinde hatali olan taraf temiz olmadigini isaret etti.

1996 yili vergi repo ev anlasma bu emlak vergisi için Chautauqua County repays Dunkirk ve Jamestown aidat belirtti. Buna karsilik, ilçe suçlu özellikleri repossessing ve kayiplarini telafi etmek rehine açik artirma ile onlari satma dahil olmak üzere hem sehirlerde, rehine süreci için tam sorumluluk üstlenecek.

Konuyla ilgili oy verecek 25 meclis disinda, 13 anlasma iptal için gereklidir. Bu arada, Chautauqua County Yönetim Aday Chuck Cornell vergi repo ev anlasmaya Ilçe Yönetim Greg Edwards yeni konumu övdü.

Cornel bölgede ekonomik büyümeyi desteklemek için ilçede bir standart, emlak vergisi haciz sisteminin kurulmasi çagrisinda bulundu. O eylem bölücü çagri, tartismali tutari ödemek için iki sehir baski için ilçe elestirdi.

O konu üzerinde Edwards ‘dönüs bir is üreten sistemi olusturmak için ilçe ve iki sehir için önemli bir firsat yaratmaktadir söyledi. Ayrica, Cornell standart bir vergi repo ev sistemi kuran tüm ilçe belediyelerde firsat esitligi olusturmak ve bölgede ekonomik büyümeyi saglayacak dikkat çekti.