Bir ortak mülkiyet mülk satin için bir rehber

Ortak mülkiyet kendi üzerinde bir yer satin almak göze alamaz insanlar için bir emlak satin almak için iyi bir yoldur. Fikir birlikte insanlarin kulüp maliyetleri paylasmak ve mülkiyet birlikte yasamaktir.

Birlikte bir emlak satin Insanlar aile üyeleri, arkadaslar veya is arkadaslari olma egilimindedir. Kendi üzerinde mülkiyet merdiven almak göze mümkün olmayabilir çünkü bunu yapmak için bir konsorsiyum olusturur. Ya bildikleri, ya da bildikleri insanlar arasinda uygun aday olmayan kisiler ile takim istemeyen insanlar için, yasamak için bir yer satin almak için baskalari ile katilmak isteyen insanlar maç ortak mülkiyet kuruluslar vardir.

Bir özellik bu sekilde satin almak için, bir ortak mülkiyet ipotek düzenlemek gerekir. Yasal durum yerine kondugunu ortak mülkiyet anlasmasi ile, ele alinmasi gerekir ve bu yapmis bir kez bulmak ve bir emlak satin almak için bir konumda olacaktir.

Bir özelligin ortak mülkiyet çok iyi bir fikir olabilir, ve bununla ilgili çok pozitif vardir. Ortak yasam çok farkli düzeylerde çalisir. Esit olmak her sey, bir arada yasayan iki veya daha fazla kisi her zaman kendi üzerinde tek bir kisi yasayan daha maliyetli senaryo olacak. Alan paylasilabilir, mülkiyet satin alma ve sürdürmenin tüm masraflari paylasilabilir böylece. Ev arkadaslari birbirlerine keyifli sirket saglayabilir, bu yüzden de para tasarrufu saglar sosyallesme disari çikmak için daha az ihtiyaç, olabilir.

Birçok kisi insan daha çok sayida büyük oturma odasi, genis bahçeler, yüzme havuzlari ve benzeri gibi büyük yasam olanaklara sahip yararlanabilir böylece, her zamankinden daha büyük bir emlak satin almak için bu yolu kullanabilirsiniz. Daha pratik ve mesleki beceri ve grubun tüm üyeleri yararlanabilir hangi kisilik tipleri, daha genis bir insan sonuçlari daha büyük bir grup.

Ortak mülkiyet Ancak, her zaman düz yelken degildir. Ortak mülkiyet ile bir mülk satin olumsuz yanlari olabilir. Bu diledigi gibi ekstra yasal belgeler, ihtiyaç vardir. Grubun bir veya daha fazla yukari satmak ve grubun geri kalani hazir önce hareket isteyebilirsiniz. Grubun üyelerinden biri ipotek bir ay paylarini ödemezse, digerleri fark kadar yapmak zorunda kalacak, genellikle tek bir mülkiyet durumu ile oldugu daha her ay yapmak için daha fazla yönetim var bu yüzden. Grubun üyelerinden biri baslangiçta tüm grup için sorunlara neden olabilir ki, düsünüldü daha az keyifli oldugu ortaya çikabilir.

Bu potansiyel tuzaklar sahip olsa da ancak, ortak mülkiyet kesinlikle bir emlak satin almak için bir yol olarak dikkate deger. Sadece mülkiyet bir degil, daha fazla kisi bu gün bunu yapiyor ve dogru planlanan eger çok farkli düzeylerde üzerinde çalisabilirsiniz.