peru gayrimenkul piyasalari kesinlikle uzun vadeli yatirimlardir

Peru istikrarli siyasi ve ekonomik kosullari nedeniyle potansiyel bir yükselen piyasa olarak kabul piyasa odakli gelisen ekonomisi vardir. Dünya Bankasi Üst Orta Gelir Ekonomi olarak Peru ilan etmisti. Bu nedenle, Peru emlak listeleri Peru’da kendi gayrimenkul yatirimlari konusunda makul bir getiri için uluslararasi gayrimenkul yatirimcilari için genis firsatlar sunan, önümüzdeki on yil içinde gelistirmek baglanmistir.

ABD’de konut piyasasinin çöküsü ragmen, birçok Güney Amerika ülkeleri 2005 yilindan bu yana kendi gayrimenkul piyasalarinda istikrarli büyüme tanik olmustu ve Peru emlak listeleri bir istisna vardir. Bu, otomatik olarak küçük bir ikilem yol açar. Satis ve Peru kiralama için Peru gayrimenkul 2006 yilindan bu yana üç katina vardi. O anda bir sey satin almak veya kiralamak için deger mi? Fiyatlari daha da seviniriz yoksa yakin gelecekte bir kaza olabilir? Lima, Cusco, Trujillo, Arequipa ve Chiclayo Peru gayrimenkul fiyatlari oldukça pahali olmustu. Bu Peru emlak piyasasi konusunda bu nedenle, kisa vadeli kar uluslararasi gayrimenkul yatirimcilari için disladi vardir.

Peru gayrimenkul piyasasinin en önemli avantajlari en ilde kisitlamalar, nominal kapanis maliyetleri, düsük emlak vergisi olmadan özellikleri satin yabancilar için veya odasi vardir, kisa vadeli, ABD dolari kolay kabul, ve düsük maliyetli yüksek kira getirileri yasam. Olumsuz faktörler, mevcut kiracilar, kötü yollar ve diger altyapi tesisleri, zayif Peru gayrimenkul yasalari ve büyük arazi parsel üzerinde isgal gecekondular riski tahliye zorlugu bir mülk satin kapatilmasi için yaklasik 6 aylik dönemlerdir. Ayrica, kisa vadeli alim-satim Peru gayrimenkul yatirim için degil. Yatirimcilarin satin alma 3 yil içinde mal satmak ise, sermaye kazanci vergisi oldukça iri.

Onlar su anda Peru gayrimenkul satin alirsaniz gibi, 2008’den önce Peru gayrimenkul yatirim olmasaydi uluslararasi gayrimenkul yatirimcilari,,, uzun vadeli yatirim bakis almaya hazir olmalidir. Gayrimenkul uzmanlarina göre, Peru emlak fiyatlari önümüzdeki 3 ila 5 yil içinde düsüs ve sonra sadece ivme kazanmak olasidir.

Yatirimcilar en az 7-8 yili asan uzun süre beklemek mümkün olmaz eger Dolayisiyla, Peru emlak listeleri satin alma hiçbir anlami vardir. Ortalama aylik gelir 200 $ civarinda kalan Peru yasayan düsük maliyeti nedeniyle ayni zamanda, anda, çok az Peru vatandaslarinin yakin gelecekte Peru özellikleri yatirim mümkün olacaktir. Gelirlerini daha yüksek seviyelere 5 ila 7 yil sonra yükselmeye zaman, Peru emlak piyasasi güçlü bir canlanma tanik olur.