5 önemli gayrimenkul yatirim ipuçlari

Gayrimenkul yatirim satin alma, mülkiyet, yönetim veya kiralama / kar için gayrimenkul satis anlamina gelir. Birçok insan zor gayrimenkul yatirim bulmak. Bu nakit bir sürü gerektirir. Eger bir emlak yatirimcisi olmak ilgileniyor musunuz? Basarili bir emlak yatirimcisi olmak için kararli ve esnek olmalidir. Basarili bir emlak yatirimcisi olmak için muhtemel alici yardimci olacak birkaç ipucu var.

Bir gayrimenkul yatirimcisi onun yatirim hedefleri uzun vadeli ya da kisa süreli olup olmadigini karar vermelidir. Yatirimci ipotek miktari ödeme tutar olarak, onun aidat az ve genel net deger kattigi özellik artar onun esitlik olur. Bir yatirimci kisa vadeli bir gayrimenkul yatirim yaparsa o iyi bir kar elde edebilirsiniz. Örnegin: yaklasik 10.000 $ maliyeti ve satis maliyeti 5000 $ toplam hangi yapilmasi gereken bazi onarim çalismalari ihtiyaci olan yaklasik 50.000 $ bir özellik satin aldiysaniz. Daha sonra toplam maliyeti 65.000 $ olacaktir. Bu satin alma 6 ay sonra 85.000 $ için mal satmak. Neredeyse 20.000 $ net kar elde olabilir.

Bir emlak yatirim yaparken iyi konumu da önemli bir rol oynar. Bir emlak satin almak ya da kiralamak istediginiz zaman, akla gelen ilk sey bu kimse yasamak için gidiyor bir yerdir. Bu özellik artirabilir ama yeri hareket edemez. Bir ülkede seçerek daha yogun kasaba veya sehirlerde oldukça bir özellik seçmeye çalisin. Sehirlerde daha çok insan var bu yüzden özellik için daha fazla talep olacaktir.

Eger rehine mal veya HUD repossessions bulursaniz o zaman mülkiyet kar iyi bir miktar olsun. Eger pazarlik için iyi yerler bulmak istiyorsaniz, özellikleri her türlü askere olan yerel gazete, mahkeme ve gayrimenkul yatirimci web sitelerinde bir göz atin. Bir özellik seçmeden önce, çevresinde bakimli olup olmadigini kontrol edin. Mahalle çalistirilir ya da çok sayida ev var bindik ise, her seyden önce iyi bir pazarlik olmayabilir.

Mülkiyet incelemek için zaman ayirin. Mülkiyet sahibi olmak için zaman ayirin. “Evet” söylemeden önce gayrimenkul tam bir analizini yapmak. Eger mülkiyet bazi komplikasyonlar bulursaniz o zaman “hayir” demek için daha iyi olurdu.

Müzakere becerilerini keskinlestirmek. Emlakçi ve saticilari tarafindan kullanilan terimler ögrenin. Bu diger kisinin söylediklerini bilmek size yardimci olacak ve karisik degil. Bir yatirimci müzakere becerilerine sahip olmalidir.

Bir özellik ararken bu gayrimenkul yatirim ipuçlarini takip ederseniz net deger artis hedefe ulasmak ve bir pozitif nakit akisi olusturmak mümkün olacak.