akilli evler = akilli bir seçim

Bir zamanlar akilli ev sadece bilim kurgu film ve uzay çagi karikatürlerin bir seydi. Bugün, dijital ev özellikle seçici alici için, yeni bir standart olma yolunda iyi.

Yani bir dijital ev tam olarak nedir? Ayrica bina otomasyon olarak bilinen, akilli ev merkezi bir bilgisayar ile, interoperation için ag sistemleri bir numarasi vardir. Gelecegin bu görüsü hangi devam eden nisan ile günlük faaliyetleri entegre bir çok hesaplama sistemine tek bir kullanici ve bir masaüstü bilgisayardan bilgisayar etkilesimi degisiklikler, modeli birkaç tarafindan, her yerde ve yaygin bilgisayar olarak bilinen bir kavram disinda spin kullanicilar. Temel olarak, bu sistemler daha akilli çalismak ve size zaman ve enerji tasarrufu yapacak sekilde tasarlanmistir. Onlar kablolar, kablosuz baglanti noktasi ya da her ikisinin kombinasyonu ile bagli ve bir telefon veya Internet baglantisi kullanarak, uzaktan kontrol edilebilir.

Zaten zaten evde çalisan ev otomasyon baslangici olabilir: sensörlü programlanabilir termostat ve kurutma makinesi örnekleridir. Veya, kol güvenlik sistemi, isiklari kapatmak sicakligini düsürmek ve radyant zemin isitma kapatmak için yatmadan önce sadece tek bir dügmeye basarak, akilli isi veya doluluk yerine planlanan saatlerine göre sogutmak için programlanmis sensörleri, baglantili bir isitma sistemi düsünün .

Bu akilli sistemler ayni zamanda e-posta ile sizi uyarabilir çocuklariniz belirli bir zamanda eve gelmesi gerekir veya yetkisiz erisim üzerine bütün evi yanar. Ek olarak dikkat çekmek veya ayni anda itfaiye bildiren ise bir yangin durumunda kaçis yollari aydinlatmak için ayarlamak için dis isiklari yanip için sistem programlayabilirsiniz.

Ses ve görüntü cihazlari da çok bölgeli sistemler olmak için ag olabilir. Bu, ev içinde tek bir kaynaktan müzik dinlemenize olanak verir. Ya da, isiklari kisin perde çekmek ve DVD player, televizyon ve amplifikatör açmak için tek bir dügmeye basarak, bir DVD izlemek için yerlesmek. Sizin televizyon ag ise, evin herhangi bir ekran ana sette oynayan DVD içine ayarlayabilirsiniz.

Teorik olarak, herhangi bir elektronik cihaz akilli ev agi bir gün dahil edilebilir. Radyo Frekansi ile Tanimlama (RFID) etiketleri envanter izleme izin ve birçok büyük sirketler tarafindan kullanilmaktadir. Gelecekte bu buzdolabi bakkal stok takip ve malzeme düsük olsun cep telefonu veya siparis online bir alisveris listesi göndermek için izin, ev agindaki kullanilabilir.

Otomasyon gün üzerimize zaten çünkü Yani, yeni bir konut satin alma ya da büyük bir özellik yeniden takilmasi olsun, gelecek için kablolama ev düsünün. Dijital evleri standart olacak ve bu sistemlerin zaten birçok lüks projelerde yer edilmektedir. Sürekli gelisen teknoloji ile, akilli ev için seçenekler yalnizca artmaktadir.