ham toprak yatirimin 5 altin kural

Eger ham arazi yatirimlari ile basarili olma konusunda ciddi iseniz, burada sadece para kazanmak için yardimci olmaz, ayni zamanda size zaman kazandiracak bazi ipuçlari.

Kural 1 – kurallarini bilir

Bir ham arazi yatirim yapiyorsun zaman yapmaniz gereken ilk birkaç seylerden biri yerel ilçe planlayicisi arayip yerel yönetmeliklere ne oldugunu bulmak. Senin kara bulundugu yerel yönetmeliklere anlamak, yerel hukukun parametreler içinde zaman ve is tasarrufu saglayacaktir. Bu imar ve sinir küçük parsel olarak arazi büyük bir parçasi parsellenmesi için ne bilmek söz konusu oldugunda bu özellikle dogrudur. Onlar çok fazla parsel içine topraklarini bölünmüstür çünkü birçok kisi kendi önerilerini gecikmis veya reddetmisti var. Belirli bir süre içinde arazi bölmek olsaydi hemen hemen her ilçesinde, aslinda yerel ilçe onayina gerek yoktur. Birçok kisi bu biliyorum. Aslinda izin verilen maksimum sayisi sadece yerel ilçe planlayicisi konusarak ne oldugunu bulabilirsiniz.

Kural # 2 – zaman degerli olun

Eger 300,000 dolarlik bir anlasma ve 1 milyon dolarlik dolarlik anlasma harcadigi süreyi aynidir. Hemen hemen tüm firsatlar için yapmaniz gereken sey temelde aynidir. Zaman sinirli, bu nedenle, daha verimli oldugu gibi her zaman, büyük firsatlar üzerinde zaman harcamak gerekir ve daha iyi getiri elde. Kural olarak $ 700.000 ‘den az olan firsatlar üzerinde zaman harcamak asla.

3. Kural – açik artirma ile Satis

Açik artirma ile arazi satis için emlak elden için en iyi yollarindan biridir. Neden bu kadar mi? Ihaleleri zaman en verimli kullanan ve en iyi döner verir olmasidir. Bir açik artirma ile, bir çati altinda tüm potansiyel alicilar almak ve bir saat içinde tüm satis sonucuna varabiliriz. Alicilar tek tek karsilamak zorunda ve bir parça yemek olarak arazi satis Bu emin yener. Bir ihale bir diger avantaji arazi en yüksek teklif veren satilir, böylece daha iyi getiri bekleyebilirsiniz olmasidir. Ihaleleri gitmek Birçok kisi genellikle duygusal cosma. Orada herkes kazanmak için seviyor gibi yüksek teklif egilimi olan, bu nedenle arazi için daha yüksek bir deger elde etmek için bekleyebilirsiniz.

Kural # 4 – baskalarinin hatalarindan ögrenin

Bilge bir insan kendi hatalarindan ders, ancak bir bilge adam baskalarinin hatalarindan ders olacaktir. Zaman kisa ve zaman sonlu oldugunu. Baskalarinin hatalarindan ders ise, ile bilgi ve ilerleme çok daha hizli sadece kendi hatalarindan ders ise daha hizlandirmak.

5. Kural – kendi güçlü ve zayif yönlerini bilir

Her seyi kendiniz yapmaya çalismayin. Dokunun ve baskalarinin güçlü kaldiraç. Yapmaniz sadece basit çok mesgul, yapiyor iyi degil bilmiyorum ne ve ne Delege.