saint louis üniversite

Ayrica SLU olarak bilinen Saint Louis Üniversitesi, St Louis özel, karma Cizvit üniversite, Missouri oldugunu. Isa’nin Dernegi 1818 yilinda St Louis Üniversitesi kurulmus ve bu SLU Mississippi nehrinin eski üniversite bati yapar. 1818 yilinda Mississippi Üniversitesi’nden bati kurulusu ABD su anda hala öncelikle bir dogu kiyisinda millet ne kadar göz önünde, büyük bir basari oldu. Sonra Cizvit Kolejler ve SLU, 28 üyelerinden biri haline üniversitelerin Dernegi, bulundu ve Orta Okullar North Central Association tarafindan akredite edilmistir.

Bu temelde tüm kuru gerçekler, ancak dikkate çarpici mimarisi ve harika spor takimi alirken St Louis Üniversitesi sey ama kurudur. Su anda 12,309 ögrenciler SLU kayitli, ve St Louis Üniversitesi ABD’de 4. büyük Cizvit Üniversitesi, yani tüm 50 eyalet ve 80’den fazla yabanci ülkelerden gelmektedir. Üniversite lisans, yüksek lisans ve profesyonel programlar saglar ve lisans programi ABD’de 80. sirada yer aliyor.

Mimari ve çevresindeki mahalleler: St Louis Üniversitesi benim en sevdigim yönlerinden biri olsun diyelim! Orada SLU kampüsünde bazi gerçekten essiz ve güzel mimarisi ve ilçelerindeki bazi büyük eglence, gida ve eglence, sadece, ögrencilerin, ayni zamanda sakinleri için sunuyoruz.

St Louis Üniversitesi dolasin almak, sik sik ilginç ve akillica tasarlanmis binalar bir dizi rastlarsaniz olacak; kendi essiz tarihiyle çogu. Iki derece güzel olarak aklimda öne, yas gelmek sürecek uzun ve ilginç bir geçmisi ile.

Tarihi Samuel Cupples Evi …… iyi degil, resmi bir St Louis dönüm noktasi oldugunu. Cupples Evi çok uzakta St Louis Üniversitesi kampüsünde en güzel konak ve saraplari cam güzel bir seçim içme, tarihi avluda bir aksam geçirmek için sans, bir olacak çok daha fazla zenginlestirilmis kisi!
Cupples House geç on dokuzuncu yüzyildan kalma Romanesk Revival yapidir. Romanesk tarzi oldukça ilginç; Dolambaçli dönüsler, büyük kemerler ve gösterisli tasarimi ile, Victoria mimarisinin daha karmasik ve karmasik tarzi reddeden. Cupples House, tam tersine, istikrar, güç ve sadelik tarzinda insa edilmistir.

19. ve 20. yüzyilda stilleri stilleri ve mimari basyapitlarindan büyük bir çesitlilik görmek için St Louis ile girisim-off. Bir sey bulabilirsiniz bu hayal gücü tesvik ve Grand Center, St Louis, bulunan gibi hatta eski Ispanyol Misyon Deco binalar PT tarafindan tasarlanmis Art Deco binalar gibi sürprizler, Barnett. Zengin Ispanyol tarzi ve essiz bir his ile, bu yapi her zaman baslari döner.