ayrim kaya, colorado sehir

Eger açik hava rekreasyon, kültürel çesitlilik ve sürdürülebilir yasam için ihtiyaçlarinizi karsilayacak bir alanda bir ev satin almak istiyorsaniz, o zaman belki de Boulder, Colorado düsünmelisiniz. 93.000 kisi hakkinda bu sehir sürekli ülkenin en büyük sehirlerinden biri olarak ulusal yayin tarafindan kabul edilmistir.

Boulder için övgü yesil, akilli, sportif, zeki, ve iddiali oldugu için övgü içerir. Bu “, Forbes Dergisi tarafindan” Amerika’daki En Egitimli Sehir “olarak Amerika’nin Country Home dergisinin listesinde bir numara 5 yer” Top 25 Yesil Sehirler, “ve Bisiklet Dergisi kendi listesinde üst 5 sehirlerinden biri olarak Boulder tercih edildi Bisiklet için en iyi Sehirler. ”

Nesil bu Boulder de US News and World Report tarafindan “emekli için en iyi yerler” biri ilan edildi bilmek ilginizi, ve bir Kiplinger Kisisel Finans listesinde 5. oldu olacak “Bos-nesters için en iyi Sehirler.”

Kaya da-nasil farkli içindir “Gençler için Top Ten Sehirler” biri olarak Seventeen Dergisi tarafindan seçildi?

Sadece yirmi bes kilometre Denver uzaklikta bulunan ragmen, Boulder, büyük kardes gölgesinde yasamak degildir. Kent bir karakter kendi tüm gelistirmistir. Sonuçta, baska nerede sakinleri bir “Mutlu Thursday” isteyen, her Persembe sehir etrafinda bisiklet ve seyir bir grup katilabilir? 500 kadar kisi birçok durum için onlarin bisiklet giyinmek ve süslemek için seçimi ile, sicak yaz aylarinda Boulder Cruiser Ride katilmak!

Kaya bisikletçiler için büyük bir alandir, ve Amerikan bisikletlilerin Cemiyeti tarafindan “Platin-Seviye Bisiklet Dostu Toplum” olarak etiketlendi. Bir ileri görüslü devlet, Boulder 1977 yilinda “Gün Çalismak için Bisiklet” ilk yillik ev sahipligi yapti, ve bunu yapmak için ilk sehirler arasinda olduguna inaniliyor.

Onun egitim firsatlari arasinda, Boulder Colorado Üniversitesi eyaletin en büyük üniversitesidir. Boulder da özel okullar, özel okullar, kolejler ve bilim enstitüleri büyük bir seçim var ve ayni zamanda ABD’de sadece akredite Budist esinlenen üniversite (Naropa Üniversitesi) sahiptir.

Orada yaz düzenlenen haftalik çiftçi pazarlari ve alisveris dört blok yayilan yaya dostu Pearl Street Mall, gezen tadini çikarin.

Bütün bu özendirmek etmezse, onun hos bir iklim olacak. Boulder hafif, kuru yazlar, rahat kislar (çevreleyen daglarin çok kötü firtina sehir kalkan), ve yilda günes fazla 300 gün vardir. Ve kesfetmek için görkemli dag ile, Boulder ülkenin en çekici manzara birine sahiptir.