Bir FSBO olarak ev satmak gerekir

Kendinizi evinizde satis komisyon size binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Ancak, bu mutlaka asagidaki nedenlerle bunu yapmak gerektigi anlamina gelmez:

is talep

Kendinizi talep ediyor ev satis. Ne is ya da meslekte zaman, enerji ve konsantrasyon büyük miktarlarda harcama olur? Ne çok seyahat varsa? Bir çok eglendirmek? Uzun saatler yatirim? Bugün oldugu gibi sadece is yarin kadar iyi kalmak okuma çalismanin büyük bir anlasma yapmak? Eserlerini yasam talepleri bu tür içerir insanlar muhtemelen zaman ve dikkat gerektiren baska bir proje gerekmez.

Benim önerim çalisma, heyecan verici zorlu ve zaman büyük miktarda tüketir, muhtemelen bir Emlakçi ile çalisan daha iyi olmasidir. Önce bir ajan ya da iki görüsme için piyasada evinize koymak zaman zaman ayirin. Onlarin listeleri pazara nasil sorun. Onlar müsterilerine mallarini pazarlama durumu hakkinda haberdar olmadigini sorun. Referanslar isteyin. Eger yapabilirsiniz hissediyorum bulmak ve sizin için iyi bir is yapacak zaman, bir liste anlasma imzalamak. Iyi bir ajan ses tavsiye vermek ve zaman bir ton kaydedebilirsiniz.

deneyimsizlik

Muhtemelen bir ev önce alim veya satim hiç varsa bir ajan ile çalismak için iyi bir aday. Bu alim veya satim son kez bu yana birkaç yil olmustur, ayni sey geçerlidir. Aynen daha önce ilçenin bu bölümünde bir ev satin aldi ya da satilmaz varsa. Yerlesim ajanlar, kredi ve benzeri için çalisan insanlar muhtemelen FSBO gitmek gerekir kim bu genel fikirlere istisnalar vardir. Aslinda sik sik satin alma ya da kendi ev satmadan sektöründe çalismak eger deneyim elde edebilirsiniz.

Yasli insanlar bir ajan ile çalisan kapali genellikle daha iyi. Tipik bir durum da birkaç yil için kendi ev sahibi olmasi. Ev deger kazandi – sahibi anlar çogu zaman daha. Sahibi artik tüm dis ve zemin bakim isleri bir dernek tarafindan ele oldugu bir toplumda bir düzeyde bir sey satin almak istiyor. Onlar bir ev satmak ve baska bir satin almaniz gerekir. Onlar satisindan elde edilen birikimlerini eklemek ve yeni ev faaliyet giderleri eski daha düsük olabilir eger o da sik sik arzu edilir. Büyük bir degisim ve eslik eden endiseleri çoklugu yapma fikri zor oldugunu. Iyi bir ajan fark bir dünya yapabilirsiniz.

Bu durumlarin ya siz ya da sizin durumunuza ise, FSBO gidiyor muhtemelen sizin için degildir.