mülkiyet degerleme önemli bir rol.

Eger mal satmak üzere ise, mülkiyet degerlemeci yapmak veya anlasma zarar verebilir. Evinin degerleri herhangi biri en azindan degeri olacaktir ve genellikle sahibi belirledigi degerde ev almak için hazir olacak bir alici bulmak çok zor olur. Genel olarak evin ekspertiz degerinin çok daha düsük bir fiyata satiyor.

Degerlendirmeler çok subjektiftir; degerlendirme sirasinda takip edilir bir kati kural yoktur. Genel olarak bilirkisi ayni boyutta ve benzer olanaklara sahip diger evleri ile söz konusu evin karsilastirir. Hiçbir iki ev tam olarak ayni özelliklere sahip olabilir, henüz degerlendiriciler denemek ve benzer oldugu söylenebilir evleri karsilastirmak ragmen. Evin degerini karar büyük bir rol oynayan diger bir faktör konumudur. Bir lüks yöredeki yer aliyorsa bir ev büyük ölçüde degerini artirabilirsiniz.

Degerlemeci yapmasi gereken bir sonraki görev tarafindan eklenen aktivite ayarlamalari yaptiktan sonra evin degerini hesaplamak için. Bu özellikler genellikle, mükemmel orta ve kötü olarak degerleme tarafindan siniflandirilir. Aktivite durumu bulma hiç kimse dogru yolu yoktur gibi bu degerleme da son derece subjektiftir. Ayrica bu tadi reklami kendi kisisel yargi da degerleme ve tecrübesine baglidir. Degerleme yaparken genellikle daha deneyimli degerlendiriciler daha dogru ve daha az önyargili olan.

Bu degerlendirme sirasinda fiziksel olarak tarafindan degerlendirme süreci etkileyebilir. Degerleme onlara ihtiyaci ne zaman degerli girdiler saglayabilir Bu sekilde. Örnegin taze dökülmüs fayans ya da sadece satin almis olabilirsiniz mobilya yeni bir parça da bilirkisi dikkatini çekebilir.

Ayrica bilirkisi arastirdik olabilir benzer evlerin kontrol edebilirsiniz. Bu, kendi mülkiyet deger olarak nasil daha iyi bir fikir verecektir. Ayrica bilirkisi dikkatine degerlemeci unutmus olabilir farkli bloklarin deger getirebilir. Ayrica degerleme sirasinda mevcut bir emlakçi olabilir. Bunu yapmak da degerlendiriciler ile yakin temas var ve ayni zamanda mülkiyet degerleri saglam bir bilgiye sahip olarak son derece yararli olacaktir.

Mülkünüzün degerlendirme ile satis için çok önemlidir. Oldukça size degerleme için degerli girdiler saglamak ve evinizin gerçege uygun fiyat degerindedir emin olabilirsiniz bu yolu olarak degerlendirme sirasinda mevcut önerilir.