mülk satin alirken emlakçi size hizmet kiralamak gerekiyor

Emlakçilar bazen binlerce dolar kadar ekleyerek, ancak iyi bir bulursaniz maliyet buna deger iyi olabilir, ev satisi kar bir kesim aliyoruz.

Son on yil ya da daha fazla teknoloji tüm gelismeler sayesinde, bir ev arayan do-it-yapanlar için çok daha kolay bir süreç haline gelmistir. Internet her devlet, ilçe ve sehirde MLS veritabani listeleri milyonlarca sunuyor. Kadar satilik çok her emlak piyasasi hakkinda bilgi hazir ve her ev bulunmaktadir. Kamuya açik tüm bu bilgi ile, neden kimse hala bir ev bulmak için bir emlakçi geçmesi seçsin?

Sonuçta, emlakçilar sadece evin satisindan elde edilen kazançtan paylarina kesim yaptirmayi kabzimal degil mi? Internet bu kabzimal ihtiyacini ortadan kalkmaz mi? Peki, birçok alici Bu emlakçilar ev alici ve ev satici arasinda go-Betweens oldugu dogrudur ‘Hayir’ cevap verecektir. Ve iyi bir ajan hizmetlerini istihdam için bazi iyi nedenleri vardir.

Böyle bir nedeni iyi emlakçilar sizin için daginik müzakere isi olmasidir. Onu aramak ve internet üzerinden dogru ev bulmak kadar kolay olsa da, bu fiyati asagi pazarlik görüsmeleri girmek baska bir seydir. Çogu insan yerine çatismaci pazarlik kendileri yapmak zorunda degildir. Ajanlar bu isi almak ve genellikle en iyi anlasma elde etmek için zorlayabilir ne kadar biliyorum.

Ajanlar genellikle piyasa ile deneyim alicilar bol sunuyoruz. Onlar sürekli verilen alanlarda satilik ev izleme oldugu için, okullarin kalitesi ve diger seyler arasinda toplumun katilimi da dahil olmak üzere çevredeki mahallelerde bir anlayis kazanmak. Onlar ev belirli bir alanda deger ve en iyi firsatlar dogru yönlendirmek ne deneyimlerinden bilir.

Emlakçilar da masaya getirmek, anlasma sonuçlandirmak için ilgili bütün yasal islemler ile karsilasabilirsiniz. Ayrica kagitlari dolduran ve uygun bir satis için oturum açmaniz gerekir hangi bilecek. Kendiniz bu sorumlulugu üstlenerek zor ve korkutucu olabilir ve dogru yapildigindan emin olmak için herhangi bir avukat tutmaya gerekebilir. Bazen bir emlakçi ile gidis daha etkili bir seçimdir. Sadece gerekli egitim kurslari almis ve devletin lisans kurulus tarafindan onaylanmistir lisansli bir ajan seçtiginizden emin olun.

Ajanlar de küçük bir ev bulma ve satin almak size çok zaman kaydedebilirsiniz. Kesinlikle Internet üzerinde bir ev bulmak mümkün olmakla birlikte, gerekli tüm arastirma yaparken zaman ve is önemli bir blok anlamina olabilir için dogru oldugundan emin olmak için. Ajanlar piyasada ne oldugunu bilmek gerekiyordu ve onlar sizin için ev turlari için zamanlama yapmak vardir.

Ajanlar genellikle alicilar güvenilirlik bir hava katmaktadir. Onlar bir ajan varsa En çok satilanlar çok daha ciddi alicilar alacak. Bu alicilar bir ev satin alma konusunda ciddi oldugunu isaret etmektedir.