özel yollari günes enerjisi bir üretilen evde kullanilabilir

Günes enerjisi üretilen evler için uygun seçeneklerden biridir ve yil boyunca su isitma ve kis sezonunda isi saglamak için yetkili bir yöntemdir. Bir günes enerjili cenneti haline üretilen ev dönüsümü önce, söylemeye gerek yok, size bir seyler anlamak emin olmak. Isi toplama, isi depolama ve isi dagilimi: bir günes enerjisi sistemi hakkinda anlamak için en önemli sey, üç bilesenden olusur. Depolama kapasitesi herhangi bir günes sistemi sadece gündüz isi saglayabilir.

Bir pasif günes sistemi durumda, binanin üç bilesenden çikis noktasidir. Etkin bir sistemi olmalidir, bilesenleri kurmak oldugunu sisteminin bir parçasi haline gelir.

Ne yazik ki, günes enerjisi kullanimi ile ilgili iki dezavantajlari vardir. Gece enerji depolama için isi kütle açigi bir pasif sisteminin kullanimi engelleyebilir. Ayrica, bosluk veya yapisal enerji etkin bir günes sistemi kurulumu için yeterli yeterli olmayabilir. Bazi günes enerjisi üniteleri oldukça pahali ve kendileri için ödemek için biraz zaman gerektirebilir. Yeni yapi ile bir pasif birini kullanabilirsiniz eger öyle bile olsa, o zaman ne kadar para disari bombardimani olmayacaktir.

Günes enerjisi teknolojisi su isitma da üretilen ev insaat döneminde pasif günes özelliklerin kullanimi güvence sonra ikinci bir çok ekonomik akilli yöntemdir. Dogal olarak, tüm yil boyunca bölgenizdeki iklim ne olursa olsun sicak su gerekir. Eger günes isi kullanilarak düsündügünü eger sadece ev weatherize için emin olun. Sen agir yalitimli pencereler satin alarak ve kapi ya da pencerelerin hava siyirma ekleyerek yapabilirsiniz.

Gün günes enerjisi kaynaklari kullanarak üretilen ev isinma kolay ulasilabilir hem de uygun degildir sadece bir hedeftir. Gündüz günes enerjisi en iyi kaynak pencere kullanilmasidir. Eger gün boyunca güneye bakan pencerelerden günes yakalayarak bu iyi yapar, daha sonra perdeler kapatin veya binada isi korumak için aksamlari pencereleri izole olabilir.

Günesin gücü yakalamak için size güney duvara bir termosifon hava paneli monte veya bir çati montaj toplayici utilitze olabilir. Eger ikinci kullanirsaniz dogrudan dogru hava toplayici altinda odasina ve gelen toplayici kanal yüklemek için gerekli olacaktir. Bir çati montaj günes kolektörü yüklemeden önce bu üretilen ev ek agirlik ve rüzgar yükleri kadar yüz emin olmak için önemlidir.