tehlikede gayrimenkul piyasalari

1992 yilindan bu yana konut piyasasi ve hizli bir biçimde, 2001 yilindan bu yana kadar hizla devam etmektedir. Simdi, her sey bitti gibi görünüyor. Nasil böyle bir yikici ters olabilir? Bir yandan faiz oranlari çok, yabanci sermaye çekmek için dis ticaret açigi finanse etmek ve deger çökmesini dolar tutmak amaciyla, ABD’de simdi gitmek nasil çesitli teoriler vardir. Evet, ama nasil da Dogu Avrupa ve gelismekte olan sektörde noktalar Bati Avrupa’da konut ve diger gayrimenkul yükselen fiyatlar açiklamak ve nedir? Tek kelimeyle, bu ulusal sektörlerin korumacilik kurtulmak olan küresellesmenin ekonomi vardir. Onun yerine amentü piyasa her seyi karar verir ve bu uluslararasi sermaye ülkeden ülkeye serbestçe seyahat olabilir? Gibi çogu insan yasamak için iyi bir yer olabilir bu yüzden uygun fiyatli konut bulma aksine yatirim amaçli gayrimenkuller, haciz ve aci neden bagli olarak konut bakarak bir politika.

Özellikle anahtar East Coast, West Coast ve ilk etapta Florida piyasalarinda, fiyatlari yukari çekmek için kullanilan egzotik ipotek özellikle ABD’de, fiyatlari nedir asagi sürüyor. Pesinat az veya hiç oldugu yerde bu, egzotik ipotek vardir, ilk üç ila bes yil için düsük ödemeler var sonra, ödemeler dramatik artis. Bu ev satin yarisi konut satin almak için bu ipotek kullanilan insanlarin potansiyel olarak yarisi, rehine zorla olabilir bir durum olusturur. Su anda orada 1 milyonun üzerinde konut haciz, bir yil, ama ne seyler nasil olacagini 10 milyon haciz, bir yil, diyelim ki, vardi mi?

Tabii ki, isin garibi, bu, mortgage brokerlari için refinansman is yeni gelisen bir is yaratti. Bu, yüksek piyasa fiyatlarina patlama evleri refinansman ve daha sonra cebinde para ekstra degeri nakit çikisi ev sahibi olan kaymistir. Simdi büyük acele geçerli faiz oranlari daha da yüksek hale gelmeden önce, Sabit fiyat ipotek için, ARM (Ayarlanabilir orani ipotek) geçisi saglamak için oldugunu.

ABD Hazine Bölümü, ulusal kredi almak, ya da düzgün ABD Federal Rezerv kanalize, yollar ve köprüler, enerji santralleri, vb Bu izin verilmis olan yeni insaat projeleri, özellikle altyapi, finanse etmek için bir ihtiyaç kesinlikle vardir Hatta emlak patlamasi en iyi günlerinde, çürümeye devam etmek. Aksi takdirde, politikacilar çok fazla haciz kontrol disi mali durumu dönmeye önce müdahale gerekir.