dubai dönen gökdelen – en iyi yenilik

Dubai’de devam çarpici, neredeyse mucizevi yapilarin sayisi göz önüne alindiginda, onun yenilik, ihtisami ve teklik digerleri geride birakiyor bir tek disari zor.

Teklik konusmak? Dünyanin ilk dijital bina ne olacak? Fabrikada monte edilen bir mega yapisi bina ne olacak? Nasil bütün güverte parmak touch üzerinde döndürmek için yetenegi ile bazi daire istiyorsunuz? Büyük, çarpici, ve muhtesem var. Bu dünyanin gökyüzü kavgaci dönen çalisan ilk rüzgar var.

Infinity Tasarim, LERA, Bosch Rexroth ve proje ile iliskili Viega gibi isimlerle, Dinamik Insaatlari çok yakinda Dubai’de bu dönen gökdelen üzerinde çalismaya baslamak için ayarlanir.

insaat:
Yerinde binanin merkezine kadar koyarken insaat isleri, ayni anda tamamlanmis olacak, zemin onlar yüksek ve somut merkezi ile konumlandirilmis nereye konuma tasinirken önce, bir fabrikada imal edilecektir. Bu önceden yöntem zaman tasarrufu ve maliyet etkin hem de olacagina. Dinamik Insaatlari göre, sadece 90 isçi yerinde gerekecektir. Normal yapilarin bu tür olusturmak için gerekli daha sonra 2000 isçi ile karsilastirin ve farki bilir. Ayri ayri merkezi ve kat bina, ama ayni zamanda projenin çok daha fazla hizli tamamlama neden olacaktir.

rotasyon:
Bu, bu gökdelen gerçekten olaganüstü yapan seydir. Bu Dubai gökdelen her güverte binanin görsel bir tedavi yapmak, gökdelen her an yeni bir sekil ve yeni bir boyut vererek, bagimsiz olarak döndürebilirsiniz. Bu zemin kendi begeninize hizini ve yönünü karar seçenegine sahip sakinleri ile uzaktan kontrol olacaktir. Dahasi var? Ilk bes katli Sesle uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olacaktir.

rüzgar desteklenmektedir:
Rüzgar enerjisi rüzgar türbinleri ile rüzgar tarafindan üretilen güçtür. Bu islem temiz ve hava kirliligi her türlü üretmez. Dubai dönen gökdelen yapisi içinde yer rüzgar türbinleri olacak. Bu türbin gökdelen beklenen enerji tüketimi için gerekli olandan daha sonra enerji üretme yetenegine sahiptir. Böylece Dubai enerji sebekesine enerji geri yükler saglar.

baska dönen gökdelen:
Birçok kisi Glenn Howells Architects tarafindan tasarlanan baska bir bina ile David Fisher tarafindan tasarlanan bu rüzgar güç dönen gökdelen kafa karistiricidir. Bu kule aslinda tabani üzerinde döner ve David Fisher döner gökdelen ihtisamini yakin hiçbir sekilde geliyor.