kredi programlari evlere ilk kez alici koymak

Bir alicinin pazarda ilgi için ülkenin mücadele çapinda evlerde olarak, ilk kez alici para erismek için en iyi yollarindan anlamaya çalisin. Mortgage seçenekleri çesitliligi 30 yillik geleneksel kredi bir zamanlar oldugu standart olmadigini son on yilda çok büyüdü. Pazar 2007 yilinin ilk yarisinda satis azalma ile sogutulan ise evler için ihtiyaç ortadan kalkmaz olarak, analistler, kademeli bir artis tahmin.

Ilk kez piyasaya evlerde isteyen herkes için en büyük zorluk pesinat yeterince büyük bir ile geliyor, ya da iyi bir faiz orani elde edilebilir. Neyse ki, hem federal ve eyalet hükümetleri bu ilk kez alicilar için evleri daha erisilebilir hale getirmek için tasarlanmis programlar sunuyoruz.

Konut ve Kentsel Kalkinma (HUD) ve ABD daha çekici ve erisilebilir yeniden canlandirilmasi ve düsük gelirli bölgelerde evleri yapmak için çok sayida program sunuyor. Kasirga kurtarilanlar, toplu konut sakinleri ve Kizilderili Kizilderililer için programlari vardir. Bir devlet ve ulusal düzeyde hem de en popüler programlardan biri HUD Iyi Komsu Next Door Programi çagirir budur. Onlar 36 ay için bölgede yasayan taahhüt, bu ögretmenler, polis memurlari ve diger kamu görevlileri için% 50 indirimli evler sunuyor.

Kaliforniya Konut Finansmani Ajansi (CalHFA) ögretmenler yerel topluluklarda ev satin yardimci olmak için benzer programlar sunuyor. Ekstra Kredi Ögretmen Programi ve Okul Tesis Ücreti Programi ödeme yardim, bir ev satin alma maliyetlerini uygulamak için ikinci kredi af ve hibe asagi sunuyoruz.

Alicilar yüksek fiyatli pazarlarda evleri almaniza yardimci olmak için diger yenilikçi programlar da mevcuttur. CalFHA son 40 yil vadeli sabit faizli kredi tanitti. Bu düsük faiz oranlari, daha düsük aylik ödemeler ve evlere daha fazla potansiyel sahipleri alma sansini ilk kez alici yararlanacaktir.

Kasirga magdurlari için yardim ile New Orleans gibi ülkenin belirli alanlarda, insanlarin daha iyi evlerde göze yardimci olmak için hedeflenen kredi programlari sunuyoruz. Los Angeles sakinleri 591.272 $ ‘a kadar maliyet evler için CalFHA kredi kullanabilirsiniz. Siniri hedeflenen evleri alanlarda evleri için daha da yüksektir. San Diego Konut Komisyon ayrica alicilar pesinatlar ve ertelenen ikinci ipotek programlari ile yardimci ilk kez sunuyor.

Evleri programlari için kredi eyaletten eyalete farklilik gösterse de, bilgili bir ipotek borç veren dogru yönde bir isaret mümkün olacak. Unutmayin, kendi evlerine ilk kez alici almak yardim etmek istiyorum orada bir sürü insan vardir. Ve bu hedefe destek programlari bir yeri vardir.