Uluslararasi emlak yatirimcilari için Brezilya ipotek bilgileri bilmesi gereken

Bu su anda Brezilya mortgage piyasasinin gücü, Brezilya’da ve dünya çapinda en büyük bankalarin bir dizi hizla büyüyen mortgage kredileri piyasasinda daha büyük bir pay kazanmak için yogun bir rekabet içinde kilitlenir. Inanilmaz düsük oranlari ve uzun geri ödeme kosullari sunan bankalarin çogu ile, tüketicilerin talep büyük bir artis gördü.

Perspektif içine seyler koymak için, ev kredisi pazarinda tek basina 2012 yilinda% 30 büyüme rakamlari göreceksiniz tahmin edilmektedir. Bu üstel büyüme birçok Brezilyali insan için, Brezilya Emlak Piyasasi her zamankinden daha son zamanlarda çok daha erisilebilir hale getirilmistir, gerçegi isnat edilmistir.

Brezilya’da Birçok kisi su anda ev kredileri için talep hizla artiyor ve 6 milyon adet konut sikintisi ile ipotek almaya gelemez; bu ipotek güvence altina almak için rekabet son derece yogun hale gelmistir.

Waseem Saddique yorumu: “Brezilyali insanlar para borçlanma için de ünlü olmayan olsa da, kredi yararlanmak için, özellikle ilk kez alicilar için, artik kullanilabilir.”

Emlak yatirimcilari için, tesvik mortgage faiz oranlari iken evleri inanilmaz düsük satin alma ve bu evleri kiraya ya da kazançli kar marjlari zevk için onlara satmak için. Su anda, Brezilya’nin en Hükümeti tarafindan isletilen banka, Banco do Brasil, bir hesap açin ve ödemeler ile güncel tutmak kredi için% 7,9 faiz oranlarini indirdi.

Özellikle emlak yatirimcilari hizla büyüyen bir pazar yararlanabilirsiniz. 2011 yilinda Brezilya mortgage piyasasinin% 42 büyüdü ve 2010 yilinda büyük bir% 65 büyüyerek daha fazla büyüme (Kaynak: Bloomberg) için oda hala var.

Mortgage kredileri daha yavas bir hizda artmasina ragmen, büyüme potansiyeli büyük ve pazar inanilmaz derecede saglikli.
Su anki durumunda Brezilya’da gayri safi yurtiçi hasilanin sadece% 5.3 için ev kredisi piyasasi hesaplari, bu ABD’de% 81 ile karsilastirir. Bu Brezilya pazarinda GSYIH’nin% 16 elde etmek büyürse 2020 yilina kadar, pazar Banco do Brezilya göre 1 trilyon Reali deger demektir.

Waseem Saddique yorumu: “Brezilya bankalar kendilerini Brezilya’da birçok kurumlarin bütün portföyü daha büyük bir kredi hacmi için yarisiyor.”

Tüm durum daha da cazip Brezilya emlak yatirimcilari için kilan Brezilya ülkedeki emlak mevcudiyetidir. Brezilya Emlak Piyasasi asal yerlerde ve su anda baska bir yerde dünyanin daha iyi bir yatirim firsati oldugu kanitlanmis fiyatlarla yer ülke çapinda konut gelistirme projeleri bahar kadar tüm olarak basarili oldugunu.