Amerika’da emlak adlandirma kurallari

Biz bildigimiz özellik adlari – “Moor House”, “Toad Hall”, “Gormenghast” … kökenli ve uygulamada özellikle Ingiliz. Hiçbir yerde yakin Ingiltere’de kadar popüler olsa da, bu daha rahat bir sekilde de olsa, bir dereceye kadar Kuzey Amerika’ya damlatilmaktadir oldu.

17. yüzyildan önce adli varlik yerleri ve özellikleri kesin yazili hesaplari olsa da mülkiyet isimlendirme toprak sahibi seçkinlerin arasinda popüler oldu ve sonunda genel nüfus tarafindan kabul edildiginde, 1800’lü oldu. Asalet genellikle (ünlü Willows Rüzgar ‘Toad Hall’ ile gösterildigi gibi) aileleri sonra evlerini adini verdi. Özellik adlari daha genel kullanima girdi olarak, özellikleri alani (Mill House), hayvanlar (Fox tutun), önceki kullanim (Old Rectory) veya ayirt edici özellikleri (Rose Cottage) için bilinen esnaf için adlandirilmistir.

Özellik adlari yerliler soru ve kilavuz misafir ve orada yolunda posta özelligin adini bilemez varsayimi ile, posta seyahat veya gönderme gelisiyle bir özellik bulmak için kullanildi. Artan bir nüfus gerekli yeni özellikler tespit özellikleri, sahipleri ve mülkiyet hatlari yardimci olmak için bir sokak isim ve numara var 1765 yilinda Parlamentosu eylemi gerektirmistir. Ancak, Ingiltere’de, ev isimler hala senet kaydedilir.

Amerika’da, evler adlandirma, çogu durumda çok daha rahat bir meseledir özellikle ünlü evleri, çiftlikleri ve yatak-ve-kahvalti için ayrilmis olan. Kinamak: Ancak, ön plana mülkiyet adlandirma getiriyor yeni bir gayrimenkul trend var. Bugün, eski yillarda oldugu gibi, isimleri deger duygusu ifade ve belli bir kase ile mülkiyet asilamak içindir.

Bazi açilardan gayrimenkul isimlendirme eski ihtisami ile yeni konutlar imbuing umuduyla, eski özellikleri yüzyillardir adlari verilen yeni gelismeler ile, tam daire geliyor. Bazen bu eski püskü, halsiz kompleksleri “Kral Arthur Mahkemesi” ve “Tudor Bahçeleri” gibi seyler adli varlik ile, ironi bir egzersizdir. Ancak, birçok durumda, yeni adlandirma kurallari yeni gelismeler onlar bulunmaktadir alani, ayirt edici özellikleri, ve eski kullanim, (ya da sahiplerinin sirket) sahipleri için adli varlik ile, eski sözlesmeler andiriyor .

Isimler tamamen gayrimenkul yok asla. Özellik bir isim koyarak deger ve kisilik gösteren insan ihtiyaci sürece insan türünün oldugu gibi son muhtemeldir. Resmi veya gayri resmi, gayrimenkul için isimleri bir özellik nasil algilandigi önemli bir etkiye sahip olabilir popüler bir trend olmaya devam olsun.