bir emlak arama için gitmek nasil

Sizin kadar konut veya ticari amaçla bir mülk satin alma olsun, görev her zaman zordur. Eger mülkiyet islem bir usta bile, isinizi hiç de kolay olmaz. Çogu durumda, özelligi fiyatlari profesyonel yardim yardimiyla alinir. Mülk satin alma görevi kolaylastirmak için, asagidaki kontrol listesi emlak arama sirasinda büyük ölçüde size yardimci olacaktir.

emlak arama kontrol listesi

Bir alici olarak, genel pazar egilimleri incelemek için tavsiye edilir. Bu satin almak niyetinde birine benzer birimlerin yaygin fiyatlari hakkinda net bir fikir elde etmek için yardimci olacaktir.
Saticidan mülkiyet tüm isler fotokopileri olsun. Bazi hukuki görüs almak için iyi bir avukat ile temasa geçmek tavsiye edilir. Anket numarasi, mülkiyet, köyün kaydi ilçe ve bu böyle tespit birkaç önemli detay satis için kayit sirasinda gereklidir. Mülkiyet alinan tüm baglantisiz ve krediler aslinda bir araya geldi emin olun, satici unvani açik ve pazarlanmaya hazir olmalidir.
Onaylanan plan kontrol edin. Birçok özellikleri onaylanan planin sapma insa edilir. Yani, satin almadan önce her zaman zemin ve onayli planinda belirtilen kare görüntüleri sayisi göz atin.

Ayrica belediye, kirlilik, su, elektrik, asansör yetkilileri, yangin ve doluluk sertifikalari tarafindan saglanan mesafeleri dikkate almak gerekir.

Gerileme, yan gerileme, yükseklik, kare görüntüleri ve bu ile ilgili ihlaller dogrulamak için alanin-kanunlarla bina kendinizi farkinda olun.

Eger transfer ücretleri, kayit ücretleri, damga vergisi, emlak vergisi, su, elektrik ücretleri, toplum ücretleri, bakim ücretleri ve bu diger gibi diger giderler gibi birçok gizli görevleri tasimalari gerekir olarak düzenlemek zorunda toplam tutari ögrenin.

Eger ödeme yaptiktan sonra size, mülkiyet saticidan baslik orijinal belgelerle birlikte tasinmazin yasal sahibi alabilirsiniz.

Toplumun, elektrik sirketi, belediye sirketi, Dizin II ve bu tür kayitlari mülkiyet sahibinin adi olarak adini koydu.

daha fazla gayrimenkul arama kontrol listeleri

Gayrimenkul arama daha dogru hale getirmek için, sihhi tesisat sistemleri, su musluk, drenaj ve sihhi tesisat.

Isik parçalari ve bu isleyisi elektrik sistemleri, devre kesiciler, elektrik sayaci kapasitesi, teller,.

Tavan, çati, duvar, ve bu tür boya isleri.

Vakfi, bodrum ve görünür yapilari.

Binanin yapisal kararlilik

Basarili bir emlak arama için bir gayrimenkul ajan tayin. Emlak piyasasi egilimi içinde ve disinda bilen biri. Iyi bir gayrimenkul yatirim iyi kar yayiklar.