ucuz bir ev satin almak için bir yol

Ucuz bir ev satin almak için en basit yollarindan biri, düsük teklif yapmaktir. Bazen bir “lowball” teklif olarak adlandirilan, bu gayrimenkul ve diger birçok görüsmelerde kullanilan temel bir manevra. Herkes teknigi bilir, ama çogu kullanmak için korkuyorlar. Eger dogru yapmazsaniz o zaman kaybi olabilir, ve utanç verici olabilir, ama ayni zamanda ucuz bir ev alabilirsiniz.

Çok basarili bir gayrimenkul yatirimcisi bir kez “Eger teklif tarafindan utandim degilseniz, bu kadar alçak degil.”, Söyledi O yüzden o dinlemeye deger oldugunu düsünüyorum, gayrimenkul milyonlarca yapilmis. Ancak, gerçekten düsük teklif çogu zaman kabul olacak olmadigini anlamak gerekir.

Aslinda, hemen hemen kabul asla. Bu zaman kaybi anlamina mi geliyor? Hiç de degil! Çogu zaman karsi teklifi olmasi ve düsük bir baslangiç ??teklif beklentilerini degistirmek için sadece bir yol olacaktir.

beklentilerini düsürerek ucuz bir ev satin

Bir kez, benim araba satan zaman, gerçekten güzel bir adam ona bakti. Arabanin altinda ve içinde tarama sonra kibarca ne soruyordu bana yarisini teklif ve (dedim yok) onun telefon numarasini birakti. Ben araba ile yanlis ne oldugunu merak, ve kendimi o yari fiyat teklif daha sadece biraz daha alabilir umuduyla bulundu. Benim beklentileri hizla degismis olmustu. O telefon almak için karar vermeden önce Neyse ki benim için baska bir kisi bana tam istedigi fiyat verdi.

Düsük bir teklif fikri daha sonra, beklentileri degistirmek için. Bir satici 200,000 $ istiyorlar ve siz 160.000 $ teklif, o teklifinizi kabul edecek? No Neredeyse kesinlikle reddetmek olacak. Ucuz bir ev satin almak bu kadar kolay olacak degildir.

Ancak, o kontra sunabilir. Simdi ileri ve geri gitmek varsayalim, ve sonunda 182.000 $ kabul. Daha önce bu düsük olacak dikkatinizden kaçmis, ama simdi 160.000 $ ‘dan baslayan sonra ona zafer gibi görünüyor.

Dezavantaji? Bu potansiyel evleri bir çok bu sekilde kaybedersiniz. Eger asiri teklif ile rahatsiz bir kez Bazi saticilar bile ciddiye sonraki teklifler almayacagiz. Bu da, o ev bulmak için zaman ve gerçekten alabileceginiz en iyi anlasma istediginizde kullanmak için bir tekniktir.

Kaliforniya’da bir yatirimci rutin evler bir anda teklifler onlarca yapti. Hatta onlara bakmak, ama istedigi fiyat (o kendini korumak için bir denetim kontenjan dahil mi)% 25 daha az için teklifler yazdi vermedi. En, ancak tüm – saticilarin çogu hayir dedi. O tekrar tekrar bu sekilde büyük firsatlar var. Bu ucuz bir ev satin almak için bir yoldur.